Презентація інтерактивної карти 

Презентація інтерактивної карти "Місто у війні: про листопад 1918 року у Львові"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

28.11.2018, 18:30

Ресторан "Ратуша" (площа Ринок, 1), Львів

Історія мала місце. Доволі часто місце символічних декларацій різниться від місць повсякденних практик. Із підняттям 1 листопада 1918 р. українського прапора на Ратуші магістрат призупинив свою звичну роботу. Ця будівля стала місцем проголошення публічних декларацій, але втратила функцію практичного управління містом. Водночас для багатьох містян повсякдення змінилося не через підняття прапора, а через появу лінії фронту, що поділила вулиці і зупинила їхні звичні способи комунікації. Інколи, за згодою сторін, бойові дії вщухали, а лінія розмежування переривалася, щоб можна було поновити постачання.

Інтерактивна карта дає змогу зрозуміти ці лінії взаємопов'язань між людьми, подіями та явищами. Перенесення теми у формат цифрової енциклопедії про історію міста XIX–XX ст. дасть змогу поглянути на тяглість та перерваність різноманітних ліній у Львові з перспективи коротких і водночас поворотних тижнів у листопаді 1918 р.

До роботи над картою були запрошені дослідники та дослідниці Назар Кісь, Ліліана Гентош, Мар'яна Байдак, Олександр Лосєв, Степан Білостоцький, Віктор Венґлевич.


Презентуватимуть карту учасники команди проекту "Інтерактивний Львів":
Василь Расевич, науковий редактор проекту
Ольга Заречнюк, архітектурна редакторка
Модеруватиме презентацію історикиня Оксана Дудко, Центр міської історії / Університет Торонто.

Ця презентація є частиною публічної програми "Місто на лінії: Львів у листопаді 1918 року", що запрошує широку громадськість до обговорення 100-річчя закінчення Великої війни та створення ЗУНР в ширшому контексті падіння імперій, революцій, створення нових національних держав та соціальних та культурних змін.

Зображення

Верхнє: Українські військові несуть пораненого до ратуші

Галерея: Ірина Середа