Від перевороту до чину? Зі світу щоденної реальності листопадових днів у світ символізму

Від перевороту до чину? Зі світу щоденної реальності листопадових днів у світ символізму

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Василь Расевич

Центр міської історії

13.11.2018, 18:30

Ресторан "Ратуша" (площа Ринок, 1), Львів

У виступі йтиметься про нове включення в український політично-інтелектуальний дискурс подій листопаду 1918 р. у Львові. Ця нова інтерпретація, а точніше – інструменталізація, мала місце у 1920–1930-х рр. Зміна дискурсу була продиктована появою молодіжного радикально-націоналістичного крила, що пропонувало відмовитися від методів парламентської боротьби. Важливим елементом імплементації в загальноукраїнську історичну канву листопада 1918 р. стало "соборницьке" переосмислення цих подій. Підміна поняття "український рух" концепцією "національно-визвольної боротьби" значною мірою радикалізувала інтерпретації недавнього минулого. Відповідно до концепції революційної української історії змінилася і сама термінологія: "листопадовий переворот", як називали події 1918 р., перетворився на "Листопадовий Чин".

post picture

Василь Расевич

історик, есеїст, блогер, шеф-редактор відділу текстів онлайн-видання Zaxid.net, спеціаліст з історії Галичини австрійського періоду та політики пам’яті в сучасній Україні. Працює в Центрі міської історії над науковою редакцією проекту “Інтерактивний Львів”, виставковими проектами та дослідженнями у сфері публічної історії.

Ця лекція є частиною публічної програми "Місто на лінії: Львів у листопаді 1918 року", що запрошує широку громадськість до обговорення 100-річчя закінчення Великої війни та створення ЗУНР в ширшому контексті падіння імперій, революцій, створення нових національних держав та соціальних та культурних змін.

Зображення

Верхнє: Площа Ринок під час листопадових подій. Колекція Степана Гайдучка / Міський медіаархів

Галерея: Ірина Середа