Листопад 1918 року у біографіях львівських євреїв

Листопад 1918 року у біографіях львівських євреїв

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Наталія Алексюн

Коледж Туро Вищої школи єврейських студій, Нью-Йорк

22.11.2018, 18:30

Ресторан "Ратуша" (площа Ринок, 1), Львів

Лекція присвячена складній ситуації, в якій опинилися єврейські громади Львова в бурхливий 1918 р. Зокрема у ній йтиметься про погляди єврейської інтелігенції та громадських діячів на політичні зміни, що відбувалися після того як польський та український національні рухи одночасно заявили своє право на місто. Що означав Львів для тисяч своїх єврейських мешканців та їхніх релігійних, культурних і політичних інститутів? Як єврейські організації шукали шляхи та можливості, щоб маневрувати та домовлятися в цей складний період напруженості й насильства? Як ідентичності і лояльності простих євреїв, чоловіків та жінок, змінювалися залежно від переміни політичної ситуації? Про що згадують в своїх спогадах і щоденниках євреї Львова і чому цей турбулентний час є таким важливим та одночасно травматичним для єврейської пам’яті?

Лекція відбудеться польською мовою з синхронним перекладом.

post picture

Наталія Алексюн

є професоркою модерної єврейської історії у коледжі Туро Вищої школи єврейських студій у Нью-Йорку. Свій перший науковий ступінь вона отримала у Варшавському університеті, а далі провадила дослідження в Оксфорді, Єрусалимі і Нью-Йорку, згодом здобувши другий докторський ступінь в Нью-Йоркському університеті. Видала монографію “Куди? Сіоністський рух у Польщі, 1944-1950 р.р.” (польською мовою), а також опублікувала численні статті у провідних виданнях із східноєвропейських та єврейських студій. Зараз працює над новою книгою про т.зв. справу про трупи у Європейських університетах у 1920-х та 1930-х р.р., а також над проектом про повсякденне життя євреїв, які переховувалися в Галичині під час Голокосту.

Ця лекція є частиною публічної програми "Місто на лінії: Львів у листопаді 1918 року", що запрошує широку громадськість до обговорення 100-річчя закінчення Великої війни та створення ЗУНР в ширшому контексті падіння імперій, революцій, створення нових національних держав та соціальних та культурних змін.

Зображення

Верхнє: Вулиця в єврейському кварталі, 1910. Колекція Клаудії Ердгайм /Міський медіаархів