Соціальне життя приватної технології: кар'єра VHS як перехідного медіа

Соціальне життя приватної технології: кар'єра VHS як перехідного медіа

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Кшиштоф Свірек

Варшавський університет

26.5.2021, 18:30

online / zoom / youtube

Запрошуємо на лекцію Кшиштофа Свірека "Соціальне життя приватної технології: кар'єра VHS як перехідного медіа", яка продовжує програму "Міські фрагменти: простір, медіа та візуальність".

Сьогодні VHS для одних є технологічним сміттям, для інших — предметом ностальгії. Але завдяки швидкому успіху (і майже настільки ж швидкому зникненню) це медіа також є символом певного часу. Особливо у Східній Європі, де підйом та занепад VHS співпали із соціальною трансформацією — переходом від "фактичного" соціалізму до "свіжого" капіталізму. Ця лекція представляє коротку історію VHS як "зникаючого медіа", як нової форми розваги, виду бізнесу та інструменту для запису та особистого запам'ятовування. Тут представлені вибрані аспекти історії, естетики та значення VHS як медіа "соціальної трансформації", як знак метаморфози, що відбувалася на різних рівнях повсякденного життя.

Дискутанти — Олександр Маханець, Юлія Коваленко.

Подія буде проходити онлайн на платформі zoom. Щоб долучитись до обговорення, будь ласка, зареєструйтесь.

Також буде доступна онлайн трансляція на Youtube.

Робочі мови: українська та польська; синхронний переклад з і на українську буде забезпечений

post picture

Кшиштоф Свірек

Соціолог, лектор на факультеті соціології у Варшавському університеті, де викладає історію класичної та сучасної соціальної думки. Спеціалізується на теоріях повсякдення, зокрема в теоріях марксизму та психоаналізу. У 2018 році видав книгу “Teorie ideologii na przecięciu marksizmu i psychoanalizy” / “Теорії ідеології на стику марксизму та психоаналізу”. З 2020 редактор журналу “Widok. Teorie i Praktyki Kultury Wizualnej”.

post picture

Олександр Маханець

Історик, дослідник, керівник проєкту “Міський медіаархів” Центру міської історії

post picture

Юлія Коваленко

кандидатка культурології, кинокритикиня, програмна координаторка Docudays UA

"Міські фрагменти: простір, медіа та візуальність" є серією лекцій про місто, культуру та історію, яка реалізується у співпраці Центру міської історії (Україна) та Інституту Адама Міцкевича (Польща).

  • img

  • img

  • img