Cміття як об’єкт та джерело образотворчого мистецтва

Cміття як об’єкт та джерело образотворчого мистецтва

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Богдан Шумилович

Центр міської історії

18.5.2021, 18:30

online / zoom / youtube

Запрошуємо на лекцію Др. Богдана Шумиловича "Cміття як об’єкт та джерело образотворчого мистецтва", яка розпочинає програму "Міські фрагменти: простір, медіа та візуальність".

Ця лекція торкається базових тез теорії відходів чи "теорії сміття" (rubbish theory, яку запропнував у 1979 році Майкл Томпсон) та аналізує окремі дослідження ролі сміття в культурі (waste studies). Ми вже віддавна знаємо, що цінності як об’єктів так і феноменів культури не є фіксованими сутностями чи значеннями, а змінюються в залежності від часу та обставин. Оскільки мистецтво безпосередньо має справу із цінностями, то воно чудово проявляє транзитність тих чи інших феноменів. У лекції розглянуто працю Джіліан Уайтлі, яка у 2010 році написала книгу про мистецтво та політику сміття. На якому етапі сміття стає мистецтвом і чому це важливо?

Дискутанти — Дарина Скринник-Миська, Павло Гудімов

Подія буде проходити онлайн на платформі zoom. Щоб долучитись до обговорення, будь ласка, зареєструйтесь.

Також буде доступна онлайн трансляція на Youtube.

post picture

Богдан Шумилович

Керівник програм публічної історії в Центрі міської історії, читає лекції, розробляє тематичні виставки та веде власні дослідження. Основним фокусом його роботи є медіа-історія та історія телебачення у Центрально-Східній Європі та СРСР, а також міська креативність, медіа-мистецтво та візуальні дослідження (visual studies).

post picture

Дарина Скринник-Миська

Кураторка, доцентка кафедри актуальних мистецьких практик ЛНАМ

post picture

Павло Гудімов

Куратор, засновник арт-центру “Я Галерея”

"Міські фрагменти: простір, медіа та візуальність" є серією лекцій про місто, культуру та історію, яка реалізується у співпраці Центру міської історії (Україна) та Інституту Адама Міцкевича (Польща).

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Михайло Барабаш, медіа-інсталяція із сміття, 2019 // Музей сучасного українського мистецтва Корсаків