Львівська авангардна інтерлюдія: міжкультурні джерела польського авангарду

Львівська авангардна інтерлюдія: міжкультурні джерела польського авангарду

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Пйотр Рипсон

Єврейський історичний інститут

23.11.2021, 18:30

Запрошуємо на лекцію Др. Пйотра Рипсона "Львівська авангардна інтерлюдія: міжкультурні джерела польського авангарду", яка продовжує програму "Міські фрагменти: простір, медіа та візуальність".

Ця лекція – про роль футуриста Бруно Ясенського (справжнє ім'я Віктор Зисман, 1901-1938), який під час свого нетривалого львівського періоду у біографії працював головним редактором журналу. У 1923 році поет одружився з Карою Арем, донькою заможного львівського комерсанта та пов'язав своє життя з цим містом. У 1925 подружжя виїхало до Парижа, де Ясенський працював кореспондентом для львівських журналів "Wiek Nowy", "Kurier Lwowski" і "Gazeta Poranna". У рясно ілюстрованому журналі "Winnica", який видавав "Ateneum" для переважно буржуазного львівського середовища, Ясенський пропонував обшир еротичних літературних форм і творів мистецтва, долучаючи до процесу творення журналу свій минулий футуристичний публічний образ.

Подія відбудеться онлайн на платформі zoom. Щоб долучитись до обговорення, будь ласка, зареєструйтесь.

Також буде доступна онлайн трансляція на Youtube.

Робочі мови: українська та польська; синхронний переклад з і на українську буде забезпечений.

post picture

Др. Пйотр Рипсон

Історик мистецтва, куратор, критик, літературознавець, історик візуальної культури та музеєзнавець. У минулому – заступник директора та в.о. директора Варшавського Національного музею (2011-2018). Сьогодні Др. Рипсон – доцент у Польсько-японській академії інформаційних технологій (кафедра нових медій) і куратор у Єврейському історичному інституті.
Автор 11 книг і понад 200 статей з мистецтва, інформаційної архітектури, візуальної комунікації і літератури. Курував виставки таких митців як Збігнєв Лібера, Магдалена Абакановіч, Дік Хіггінз, Анджей Длузнєвскі, Марія Ярема, Стефан і Францішка Темерсони. Нещодавно курував виставку до сторіччя незалежності Польщі (Національний музей) і виставку про межові досвіди у Варшавському ґетто.

"Міські фрагменти: простір, медіа та візуальність" є серією лекцій про місто, культуру та історію, яка реалізується у співпраці Центру міської історії (Україна) та Інституту Адама Міцкевича (Польща).

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: "Портрет Бруно Ясенського" (фрагмент), Титус Чижевський