Majaki ≠ Маяки. Модерністичне мистецтво міжвоєнного Львова

Majaki ≠ Маяки. Модерністичне мистецтво міжвоєнного Львова

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

2.11.2022, 18:00

Jam Factory Art Center

Запрошуємо на лекцію Андрія Боярова про модерністичне мистецтво міжвоєнного Львова, яка продовжує програму "Міські фрагменти: простір, медіа та візуальність".

Majaki (польською "маячня") — так називалася одна з нищівних рецензій на виставку "Футуристів, Кубістів та інших", яка відбулася влітку 1913 року у Промисловому музеї Львова. Тепер цей будинок є головним корпусом Національного музею у Львові. Виставка була організована провідною в Європі авангардною галерею "Der Sturm" (Берлін). До львівської експозиції виставка гостювала у інших європейських столицях, від Лондона до Відня та Будапешта, звідки й прибула до Львова. Саме від цієї виставки можна вести відлік подій у мистецькому авангарді та модернізмі Львова. Подія, як і цілий ряд пізніших виставок та мистецьких акцій, зробили Львів одним з важливих центрів центральноєвропейського модернізму. 

Лекція зачіпає ранню історію львівської фотографії і демонструє взаємопроникнення між мистецьким авангардом та фотографічними експериментами початку ХХ століття.

В обговоренні лекції візьмуть участь Божена Пеленська та Влодко Костирко.

Модеруватиме зустріч Богдан Шумилович.

post picture

Андрій Бояров

Медіа-художник, дослідник львівського та українського авангарду, незалежний куратор та архітектор. Як куратор тісно працює із темою львівського авангардного та модерного мистецтва. Курував виставки у Muzeum Sztuki (Музеї Мистецтва) в Лодзі (2017-2018): “Монтажі. Дебора Фоґель і нова легенда міста” (виставка здобула нагороду Sybilla) та “Експеримент! Львівські майстри фотографії початку ХХ століття та їхні послідовники у Польщі та Україні у ХХ-ХХІ століттях”. Андрій Бояров є перекладачем та редактором монографії Пйотра Лукашевича про львівське об’єднання митців “artes”.

Відеолекція створена у межах програми Центру міської історії "Міські фрагменти: простір, медіа та візуальність" за підтримки Інституту Адама Міцкевича (Польща).

Подія відбудеться наживо у Jam Factory Art Center та доповнить програму "Навігація".

  • img

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: перша шпальта газети Awangarda, де було заміщене інтерв'ю Леона Хвістека, листопад 1933, Львів // zaxid.net

Портрет Андрія Боярова: Маріуш Ґузек