Кінопоказ

Кінопоказ "Піднесене мислення: Хай-Лайн у Нью-Йорку" ("Elevated Thinking: The High Line in New York City" (2003)

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

11.4.2018, 18:30

Центр міської історії, Львів

Здіймаючись на тридцять футів на платформах над вулицями на Мангеттені у Нью-Йорку, покинута залізнична колія Хай-Лайн колись була символом міського занепаду. А сьогодні - це один із найбільш іміджевих міських об’єктів у світі. "Піднесене мислення: Хай-Лайн у Нью-Йорку" показує неймовірні перетворення безперспективної промислової конструкції у широко затребуваний публічний простір. Цей документальний фільм розповідає про неймовірні зусилля групи активістів з району, забудовників, філантропів, міських чиновників разом з архітекторами, проектантами і фахівцями з ландшафтного дизайну, які створили цей зразок урбаністичного уявлення, яке сьогодні вважається видатною пам’яткою громадського активізму, адаптивного повторного використання міської інфраструктури та інноваційного екологічного дизайну.

Після перегляду запрошуємо до дискусії про уроки, яких вчить Хай-Лайн, та виклики у пост-індустріальних трансформаціях Львова.  До розмови ми запросили Божену Закалюжну, директорку арт-центру "Фабрика повидла".

Кінопоказ відбудеться мовою оригіналу з українськими субтитрами.

"Кіно-погляд. Американські міста і архітектура у документальних стрічках" –  серія кінопоказів, які проходитимуть з лютого до червня. Один раз на місяць ми будемо переглядати і обговорювати фільми про архітектуру через призму американського кіно. Американський досвід формування архітектурних напрямків, містопланування і проектування в епоху модернізму і пост-модернізму в кіно і хвалили, і ганили. Наша нова серія кінопоказів "Кінопогляд" досліджує, відзначає і розпачає над візуальною спадщиною американського суспільства. Один раз на місяць кінопоказ пропонуватиме інтерпретацію американських прикладів сучасної архітектури, містобудівництва (і місто-демонтажу), а також інші пов’язані теми.

Зображення

Верхнє: Галявина 23-ї вулиці. Фрагмент фільму "Піднесене мислення: Хай-Лайн у Нью-Йорку", 2003