Перегляд фільму

Перегляд фільму "Громадянка Джейн: боротьба за місто" ("Citizen Jane: Battle for the City"), 2017

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

7.2.2018, 18:30

Центр міської історії, Львів

Ця документальна стрічка, відзначена високими нагородами, показує легендарну боротьбу 1960-х р.р. між Джекобз і безжальним "генеральним архітектором і королем містобудування" Нью-Йорка Робертом Мозесом, вирішальну битву, яка мала визначити майбутнє нижнього Мангеттена.

post picture

Джейн Джекобз (1916-2006)

впливова і прогресивна письменниця, яка відома хоча б тим, що практично сама дала початок потужному америкнському рухові урбанізму, засади якого продовжують впливати на дискурс про місто і до сьогодні. Успішна журналістка у часи, коли жінка мало на що могла вплинути у фахових архітектурних чи містопланувальних колах, Джекобз написала свою фундаментальну працю “Життя і смерть славетних американських міст” (The Life and Death of Great American Cities). Її дослідницька діяльність супроводжувалася бурхливою громадською активністю, яка показала, як небайдужі громадяни можуть протидіяти владі, відстоюючи свої райони.

"Кіно-погляд. Американські міста і архітектура у документальних стрічках" –  серія кінопоказів, які проходитимуть з лютого до червня. Один раз на місяць ми будемо переглядати і обговорювати фільми про архітектуру через призму американського кіно. Американський досвід формування архітектурних напрямків, містопланування і проектування в епоху модернізму і пост-модернізму в кіно і хвалили, і ганили. Наша нова серія кінопоказів "Кінопогляд" досліджує, відзначає і розпачає над візуальною спадщиною американського суспільства. Один раз на місяць кінопоказ пропонуватиме інтерпретацію американських прикладів сучасної архітектури, містобудівництва (і місто-демонтажу), а також інші пов’язані теми.

Зображення

Верхнє: Фрагмент фільму "Громадянка Джейн: боротьба за місто", 2017