Перегляд фільму

Перегляд фільму "Громадянка Джейн: Боротьба за Місто" ("Citizen Jane: Battle for the City"), 2017

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

17.5.2018, 19:00

MetaLab на "Промприладі" (м. Івано-Франківськ, вул. Сахарова, 23Ж)

Джейн Джейкобс — впливова і прогресивна письменниця, яка відома хоча б тим, що дала початок потужному американському рухові урбанізму. Стрічка розповідає про Джейн та її боротьбу із безжальним "головним архітектором і королем містобудування" Нью-Йорка Робертом Мозесом у 1960-х рр., і про вирішальну битву, яка мала визначити майбутнє нижнього Мангеттена.

Джейн Джейкобс написала свою фундаментальну працю "Смерть і життя великих американських міст" (The Death and Life of Great American Cities) у часи, коли жінка мало на що могла вплинути у фахових архітектурних чи містопланувальних колах. Її дослідницька діяльність супроводжувалася бурхливою громадською активністю, яка показала, як небайдужі громадяни можуть протидіяти владі, відстоюючи свої райони.

Після перегляду фільму запрошуємо всіх до обговорення за участі

Пітер Бейджер 

є куратором серії показів “Кінопогляд. Американські міста і архітектура у документальних стрічках”, що проводиться Центром міської історії. Пітер є стипендіатом 2018 року дослідницької програми ім. Фулбрайта в Україні. Автор, редактор і документаліст із Сан-Франциско, Пітер Бейджер досліджує архітектурну спадщину та ідентичність Львова.

Ольга Заречнюк

є архітектурною редакторкою проекту Інтерактивний Львів і координує покази “Кінопогляду”.

Анна Доброва

координує урбаністичний напрямок платформи “Тепле Місто”.

Перегляд і обговорення фільму  відбулися на запрошення платформи "Тепле Місто" (Івано-Франківськ) у межах Публічної програми MetaLab

"Кіно-погляд. Американські міста і архітектура у документальних стрічках" –  серія кінопоказів, які проходитимуть з лютого до червня. Один раз на місяць ми будемо переглядати і обговорювати фільми про архітектуру через призму американського кіно. Американський досвід формування архітектурних напрямків, містопланування і проектування в епоху модернізму і пост-модернізму в кіно і хвалили, і ганили. Наша нова серія кінопоказів "Кінопогляд" досліджує, відзначає і розпачає над візуальною спадщиною американського суспільства. Один раз на місяць кінопоказ пропонуватиме інтерпретацію американських прикладів сучасної архітектури, містобудівництва (і місто-демонтажу), а також інші пов’язані теми.

Зображення

Верхнє, Галерея:  Facebook-сторінка MetaLab