Перегляд фільму

Перегляд фільму "Лос-Анджелес у ролі самого себе" ("Los Angeles Plays Itself"), 2003

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

7.3.2018, 18:30

Центр міської історії, Львів

"Лос-Анджелес – найкрасивіше місто у світі, але якщо вночі і на відстані", — Роман Поланскі.

Розкіш. Жорстокість. Сонце. Смог. Мрії. Реальність. Як "місто ангелів", "місто, яке найбільше знімають у світі", змальовано або спотворено у сучасному американському кіно? Професор мистецтвознавства та корінний житель Лос-Анджелеса Том Андерсен розповідає про ексцентричне і дивакувате захоплення своїм рідним містом, у якому давно черпає своє натхнення класичний андерґраунд і притягує культові аудиторії. Коли ця документальна стрічка вийшла вперше, її рідко показували на широкий загал, і вважали мало не такою ж забороненою, як кадри з голівудських фільмів, що не отримували ліцензій. Та зараз цей неймовірний колаж кінофрагментів врятували від забуття і показали широким колам глядачів. Зображення часто є маніпуляцією. Прийдіть та подивіться самі, як режисер закидає глядачам питання: "А що, якщо глянути уважніше та не дозволяти кінематографу керувати нами?"

Після перегляду фільму заплановане обговорення. До дискусії ми запросили Омеляна Ощудляка, режисера, продюсера та журналіста. Поговоримо про те, як кіноіндустрія використовує місто, як воно стає тлом або дійовою особою, а також який образ творить кіно і медіа не лише для Лос-Анджелеса, але й для Львова.

Кінопоказ відбудеться мовою оригіналу з українськими субтитрами.

"Кіно-погляд. Американські міста і архітектура у документальних стрічках" –  серія кінопоказів, які проходитимуть з лютого до червня. Один раз на місяць ми будемо переглядати і обговорювати фільми про архітектуру через призму американського кіно. Американський досвід формування архітектурних напрямків, містопланування і проектування в епоху модернізму і пост-модернізму в кіно і хвалили, і ганили. Наша нова серія кінопоказів "Кінопогляд" досліджує, відзначає і розпачає над візуальною спадщиною американського суспільства. Один раз на місяць кінопоказ пропонуватиме інтерпретацію американських прикладів сучасної архітектури, містобудівництва (і місто-демонтажу), а також інші пов’язані теми.

Зображення

Галерея: Ольга Заречнюк