Неоготика у Львові

Неоготика у Львові

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

29.4.2022, 13:00

Запрошуємо на прогулянку з дослідницею історії архітектури Ольгою Заречнюк "Неоготика у Львові", яка продовжує серію зустрічей "Знайомство зі Львовом".

Зразків неоготичного стилю в архітектурі Львова є небагато. Загострені арки, мереживні заповнення вікон масверками та інші яскраві деталі — це всього лиш декоративні елементи на фасадах, що імітують елементи конструкції в середньовічній архітектурі, чи то в оборонних замках, чи в костелах.

На прикладі кількох кам'яниць у центрі Львова поміркуємо, звідки у ХІХ столітті виникало бажання у львів'ян прикрашати житло у такий спосіб. А також — чому неоготика є стилем виразно "імпортованим" з різних країн на заході, а не відродженням місцевих будівельних традицій кількасотрічної давності. 

post picture

Ольга Заречнюк

Дослідниця архітектури, архітектурна редакторка проекту “Інтерактивний Львів”, авторка архітектурних описів будинків, проводить міські прогулянки з архітектурних тем

Тривалість міської прогулянки 1,5 години.

Під час серії прогулянок "Знайомство зі Львовом" у вас буде можливість познайомитися з загальною історією міста, а також дізнатися більше про його стару архітектуру та як її сприймали львів'яни у ХІХ — на початку ХХ століть.

Зображення

Верхнє: Ольга Заречнюк