Монастир св. Онуфрія та залізничний віадук

Монастир св. Онуфрія та залізничний віадук

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

6.8.2022, 13:00

Запрошуємо на прогулянку з дослідницею історії архітектури Ольгою Заречнюк "Монастир св. Онуфрія та залізничний віадук".

У 1908 році монастир святого Онуфрія опинився під загрозою знесення. Щоб позбавитися вкрай незручного залізничного переїзду поруч із монастирем, який ще в 1868 році перерізав сучасну вулицю Хмельницького, Міністерство залізниць у Відні запропонувало звести віадук. Ідею проєкту підтримала Міська рада, що викликало спротив чималої кількості містян.

Віадук для пішохідного, трамвайного та гужового руху був дорогим вирішенням проблеми. Крім цього, він ставив у пріоритет залізничний транспорт, а не пересічних львів'ян. А також означав знесення чималої кількості будинків — як житлових, так і монастиря святого Онуфрія й дзвіниці XVI століття. Спершу проти цього однозначно виступили консерватори пам'яток, але невдовзі здалися. Лише директор Міського архіву Александр Чоловський продовжував відстоювати історичну цінність будівель монастиря.

Обговорювалася й альтернатива — перенесення колій і станції Підзамче за межі Львова. Цього прагнули місцеві мешканці, адже залізничний рух попід вікнами їхніх будинків робив усю околицю непривабливим місцем для життя.

Прогулянка зосередиться на дискусіях та аргументах різноманітних середовищ Львова "за і проти" проєкту, роль цього місця для урбаністичного розвитку міста та, яким чином монастир таки залишився стояти на своєму місці. 

post picture

Ольга Заречнюк

Дослідниця архітектури, архітектурна редакторка проєкту “Інтерактивний Львів”, авторка архітектурних описів будинків, проводить міські прогулянки з архітектурних тем

Тривалість міської прогулянки 1,5 години.

Для участі, будь ласка, зареєструйтесь за посиланням або номером телефону +380504327202 чи +380322751734. Після реєстрації ми повідомимо місце зустрічі.

Зображення

Верхнє: Вулиця Жовківська у Львові // Narodowe Archiwum Cyfrowe

Галерея: Ольга Климук