Історичні культури в процесі змін: узгодження пам’яті, історії і ідентичності в сучасній Центрально-Східній Європі
Дослідницька тема: Публічна історія і місто: залучення та відображення минулого

Історичні культури в процесі змін: узгодження пам’яті, історії і ідентичності в сучасній Центрально-Східній Європі

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Дослідження зосереджується на трансформаціях, які відбуваються у сферах історичної культури Польщі та України з 2000-го року. Проект спрямований на вивчення масштабів людської участі в тому, що ми можемо назвати "повсякденним функціонуванням історії." Він має на меті з’ясувати структуру, зміст та внутрішні механізми, які діють у сферах історичного виробництва та культурної спадщини. Також дослідження фокусується на тому, як політика в цих країнах використовує образи минулого для отримання суспільної підтримки та легітимації або делегітимізації політичного порядку. Нарешті, ми прагнемо зрозуміти, які є розбіжності та схожості між історичними культурами Польщі та України у більш широкому порівняльному контексті Центрально-Східної Європи. Щоб відповісти на ці складні питання, ми проводимо соціологічні опитування, фокус групові дискусії, експертні інтерв'ю, аналіз засобів масової інформації, онлайн-платформ, а також публічних та наукових дискурсів.

Проект організований в рамках конкурсу OPUS Польського національного центру науки (UMO-2016/21/B/HS3/03415). Його проводить Collegium Civitas у співпраці з Інститутом політичних досліджень Польської академії наук. Керівник проекту: др. габ. Томаш Стриєк, проф. Інституту політичних студій ПАН. Період реалізації - 2017-2020 рр. Більш детальну інформацію про дослідження можна знайти на сайті.

Пов’язані публікації та презентації

Звіт за результатами кількісного соціологічного дослідження, проведеного у Польщі та в Україні у 2018 році

Wydarzenia – Ludzie – Historia. Raport z badań sondażowych o pamięci współczesnych Polaków i Ukraińców/ Joanna Konieczna-Sałamatin, Tomasz Stryjek, Natalia Otrishchenko. – Warszawa: Collegium Civitas, 2018. – 102 s. (ISBN: 978-83-61067-82-5)

Зображення

Верхнє: Відкриття фотовиставки Тадеуша Рольке "Завтра буде краще," Євген Червоний, 2016.Інші дослідницькі фокуси