Модернізм. Автор ховається у деталях

Модернізм. Автор ховається у деталях

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

10.7.2019, 18:30

Центр міської історії, Львів

Покликаний бути незалежним від декоративних вподобань, натхненний простою геометрією та базовими геометричними фігурами, уніфікований залізобетонними конструкціями поставленого на конвеєр заводського виробництва та нормативами "необхідного мінімуму", модернізм увінчав пошуки єдиної універсальної архітектури, що розпочалися у XVIII столітті.

Чи є у цій архітектурі місце особистості та індивідуальності? Це питання ставлять не лише до радянської архітектури, а загалом до архітектури, яка зводилась як наприкінці 1920-х, так і у 1960-х, так і сьогодні у загальноєвропейському та, зрештою, світовому контексті.

Чи можемо у модерністській архітектурі побачити автора та розрізнити його власний почерк? Відповідь спробуємо шукати у деталях. Адже ніщо, навіть модернізм, деталей не позбавлений.

До розмови про постать архітектора/ки, що ховається в деталях своїх творінь-об’єктів долучаться авторки робіт, що стали частиною експозиційного рішення виставки – Катерина Консулова, Анастасія Дем’яник, а також дослідниця архітектури Ольга Заречнюк.

Про учасниць:

Катерина Консулова

архітекторка, фотографка, засновниця студії дитячої творчості КОКО.  Закінчила Московський Архітектурний Інститут (1999). Працювала архітекторкою в різних архітектурних компаніях Москви (1999-2011). Сьогодні живе та працює у Львові, займається приватною архітектурною практикою, захоплюється фотографією. Викладає малюнок, фотографію та архітектуру в дитячій художній студії КОКО (з 2011), організовує виставки дитячої творчості. Займається оцифруванням і впорядкуванням архіву архітекторів Анатолія та Музи Консулових у Центрі міської історії (з 2018).

Анастасія Дем’яник

архітекторка, фотографка, мандрівниця. Закінчила архітектурний факультет Національного Університету “Львівська Політехніка” (2017). Навчання на факультеті архітектури перепліталося із захопленням фотографією. Тоді відкрилося бачення геометрії простору та світла, чогось потойбічного, що зв’язує фотографа, світлину та глядача. Учасниця воркшопів та міжнародних конкурсів.

Ольга Заречнюк

історикиня архітектури, архітектурна редакторка проекту “Інтерактивний Львів” Центру міської історії. Закінчила кафедру Реставрації НУ “Львівська Політехніка” (2013). Курувала фотовиставку “Сецесія у масках” (2015), інтерактивний екран “Модернізм у Львові” для виставки “Miasto, architektura, modernizm. Lwów 23 czerwca 1937” (Вроцлав, 2016). Власну документальну та художню фотографію архітектури представила на виставках “Facing Lviv” (Дрогобич), та “Проект 1/5” (Львів, 2019).

Цією зустріччю ми відкриваємо серію щомісячних розмов на виставці, де спільно з авторами, дослідниками архітектури, істориками та відвідувачами будемо обговорювати та рефлексувати над виставкою, її окремими темами, і ширше над спадщиною пізнього модернізму в сучасному Львові. Зустрічі відбуватимуться в межах виставки "Фототектура модернізму".

За додатковою інформацією просимо звертатись до Вікторії Панас, координаторки виставкової програми ([email protected], +38 093 43 65 134)

Зображення

Верхнє: Катерина Консулова, проект "Деталі"

Галерея: Богдан Ємець