Архітектура як спосіб життя: про особисте і особистості Консулових

Архітектура як спосіб життя: про особисте і особистості Консулових

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

24.10.2019, 18:30

Центр міської історії, Львів

Професійна діяльність подружжя Анатолія і Музи Консулових, одних з найяскравіших архітекторів, які працювали у 1960-80 рр. у Львові, охоплюють широкий спектр того, що є архітектурою. Окрім реалізованих проектів, добре знайомих будівель готелів "Дністер" та "Львів", четвертого та п’ятого корпусів Львівської Політехніки, студентської їдальні Академії мистецтв та багатьох інших об’єктів, професійна діяльність Анатолія і Музи полягала у теоретичних і творчих пошуках, експериментальному проектуванні, педагогічній роботі. Архітектура була невід’ємною частиною щоденного і, навіть, персонального. Зрештою, як казала сама Муза Консулова, архітектура – це спосіб мислення, а архітектор – це спосіб життя.

Під час дискусії, зокрема, поговоримо про те, як різні підходи і види діяльності в межах дисципліни допомагають зберегти критичний підхід і чутливість до професії; як вони співставляються з тим, чим архітектура є сьогодні; як співпраця з Консуловими вплинула на професійний розвиток їхніх учнів. До розмови долучаться В’ячеслав Якубовський, архітектор і педагог, і Ореста Ремешило-Рибчинською, архітекторка і педагогиня, які були учнями Консулових, і Катерина Консулова, онука Анатолія і Музи, яка продовжила справу архітектурної династії.

Цією зустріччю ми продовжуємо серію публічних заходів у межах виставки "Фототектура модернізму".

Модераторка - Наталія Мисак, архітекторка, дослідниця Центру міської історії, кураторка виставки "Фототектура модернізму".

Співрозмовники:

Ореста Ремешило-Рибчинська

архітекторка, кандидат філософських наук, доцент кафедри дизайну та основ архітектури Інституту архітектури, НУ “Львівська політехніка”

В’ячеслав Якубовський

архітектор, старший викладач кафедри архітектурного проектування Інституту архітектури, НУ “Львівська політехніка”

Катерина Консулова

архітекторка, онука Музи і Анатолія Консулових

Зображення

Верхнє: Муза і Анатолій Консулови. Колекція Катерини Консулової

Галерея: Ірина Середа