Цифрове картування та історична уява

Цифрове картування та історична уява

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

17-18 травня 2018

Центр міської історії, Львів

Семінар "Цифрове картування та історична уява" спрямований на вивчення локальних можливостей та потреб використання у гуманітарних та соціальних дослідженнях нових медіа-інструментів, як от візуалізація даних та гео-інструменти, в контексті глобальних тенденцій з особливим наголосом на дослідженнях міст. Нові технології значно посилили розвиток сучасних досліджень та посприяли формуванню нових цифрових історичних проектів. У той же час, в останні роки ми познайомилися з поняттям інформаційного перевантаження, цифрового потопу, інформаційного вибуху та численних варіацій цієї ідеї.

Що нового можуть революційні комп’ютерні технології, цифрові методи і нові соціальні дослідження навчити гуманітаріїв? Як це впливає на формування нових архівів та бібліотек, які зацікавлені в отриманні неймовірно великих об’ємів інформації? Який вплив має технологія на функціонування наукових інститутів та громад, локальних чи транснаціональних? Чи "нові медіа" справді впливають на методи історичних досліджень, чи лише на те, яким чином ці дослідження представляють? Чи поява додаткових, іноді "надмірних", історичних джерел стимулює появу нових підходів до досліджень?

Ці питання ми будемо обговорювати під час семінару з особливим акцентом на картування та уяву. Семінар матиме кілька блоків і дослідники обговорюватимуть теми міграції та картування даних, репрезентації воєнних і міських досвідів у Європі, формування інструментів для візуалізації міських інтелектуальних мереж, існування медіа міст та використання цифрових методів у історичних дослідженнях.

Робоча мова семінару - англійська.

Якщо в вас виникають будь-які питання, пов'язані з семінаром, будь ласка, пишіть за адресою: [email protected]

Семінари з цифрової історії Центру міської історії обговорюють методологічні, етичні і теоретичні питання створення, збору і аналізу цифрових чи оцифрованих фотографій та відеозаписів як свідчень про минуле та світи, у яких жили чи живуть люди. Також семінари зачіпають питання просвітницького призначення історичних візуальних даних, які використовуються для створення змістовних презентацій і лекцій для різної аудиторії. Мета семінарів - дискусія про існуючі можливості і виклики цифрової історії між дослідниками.

Семінари мають три основні блоки:

  • Артефакти (фотографії, файли, фільми, тощо)
  • Технології (камера, антена, екран, друк, програма, тощо)
  • Візуальні та цифрові методи (смисл і аналіз)

Подія реалізована в рамках "Семінарів цифрової історії" Центру міської історії Центрально-Східної Європи за підтримки Університету Санкт-Галлена (Швейцарія).

Зображення

Галерея: Тарас Бовт