(не)означені: програма

(не)означені: програма

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

вересень-листопад 2017

Центр міської історії, Львів

"Чи можлива історія жертв? Де і як її прочитати? Чиєю рукою її записано? ...
Аби читати таку безславну історію, треба знати абетку тортур і побоїв,
слід уміти читати мапи шрамів на тілах упокорених.
Читач такої історії має бодай на якийсь час стати патологоанатомом
і криміналістом, знавцем мови радикального зла…."

З тексту Михайла Мінакова на виставці (не)означені

Виставка (не)означені та супровідна до неї лекційно-дискусійна програма запрошує широку аудиторію до розмови про болючі та складні теми минулого, про різні досвіди та пам’яті, про пошуки різних способів та форматів усвідомлення, проговорювання та осмислення історії масового насилля ХХ століття на території сучасної України. Одним з фокусів програми є тема використання і маніпулювання минулим в сучасних суспільствах.

Впродовж трьох місяців ми говорили про ці та інші теми з дослідниками, митцями та експертами у форматах лекцій, розмов, презентацій та перфомансу. Розпочали програму розмовою з кураторкою виставки, історикинею, Софією Дяк, художником Нікітою Каданом та одним з авторів текстів, істориком Джоном Полом Химкою про те, як поєднати мистецькі та дослідницькі формати у розмові про болючі питання минулого. Нашими співрозмовниками у лекціях були також дослідники Карел Беркгоф (Інститут досліджень війни, Голокосту та геноцидів, Нідерланди), Пйотр Вавженюк (Шведський національний оборонний університет), Тарас Мартиненко (Львів), Джон-Пол Химка (Альбертський університет, Канада), Малгожата Радкєвіч (Ягеллонський університет, Польща). Спільно з учасниками 83 міжнародного конгресу ПЕН-клубу дискутуватимемо про те, як сучасна література працює з пам’яттю і про відповідальність письменника, який пише на історичні теми. Гість нашої програми та фестивалю "Тетраматика", скульптор і відео-художник, Мірослав Балка (Варшава/Отвоцьк), поділився власним досвідом як сучасний митець працює зі складними історичними сюжетами. Перфоманс "Східно-західна вулиця: Після добра і зла" за участю юриста Філіппе Сендса та акторів і музикантів з Німеччини, Франції та США поєднали дослідження, класичну музику, літературу, поезію і текст у розповідь про злочини нацизму, локальний вимір масового насильства, персональну відповідальність та про місце Львова у історії міжнародного права.

Окремі події підготовані у співпраці з 83 міжнародним конгресом ПЕН-клубу, Міжнародного фестивалю аудіовізуального мистецтва "Тетраматика" та Львівською обласною філармонією.

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Із серії "Сусіди". Нікіта Кадан

Галерея: Ірина Середа