"Крокуючи вулицями травм і пам’яті": презентація цифрових розповідей (проєкт "Інтерактивний Львів")

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

22.12.2021, 18:30

online / zoom / youtube

Розмова про повернення Станіслава Лема до Львова та вшанування його пам’яті у місті, в якому письменник народився та прожив перші 24 роки свого життя, неможлива без проговорення досвіду насильства та травм Другої світової війни у місті. Ця складна дискусія потрібна львів’янам не лише для того, аби у символічний спосіб повернути до міста самого Лема. Це можливість побачити спадщину Львова в історіях тисяч родин, які так само, як родина Лемів, втратили свій дім або й втратили тут своє життя.

Упродовж 2021 року у рамках цифрової енциклопедії "Інтерактивний Львів" було опубліковано низку нових історій, що намагаються увиразнити ці теми для львів’ян та гостей міста. Публікації про погром, окупацію, насильство та конфлікти першої половини XX століття є спробами у цифровий спосіб звернути увагу на історичний контекст тих місць, які стали місцями травм, але й мають здатність стати місцями пам’яті - важливим ресурсом для сучасного міста.

Під час онлайн-розмови ми віртуально пройдемося місцями та подіями, які були безпосередньо пов’язані з досвідами погрому влітку 1941 року та Голокосту, що їх Станіслав Лем пережив під час війни та окупації у Львові.

Про місця пам’яті, роль міського простору та використання цифрових інструментів, ми спілкуватимемося з авторами публікацій для "Інтерактивного Львова" Андрієм Усачем та Інною Золотар.

Модератор: Тарас Назарук, керівник проєктів цифрової історії у Центрі міської історії.

Подія відбудеться в zoom з прямою трансляцією на Youtube-каналі Центру міської історії.

Для участі, будь ласка, зареєструйтесь.

post picture

Інна Золотар

Гідеса по Львову та області. Основне зацікавлення — “перехресні стежки” різних груп та суспільств Галичини, їх (не)видимість в просторі, а також історія конфліктів різних спільнот.

post picture

Андрій Усач

Історик, співзасновник громадської організації “Після тиші”, навчається на докторській програмі з історії Українського Католицького Університету, спеціаліст з історії Другої світової війни, Голокосту та пам’яті про них, автор численних екскурсій та віртуального маршруту місцями Голокосту у Львові. Працює над кандидатською дисертацією про місцеву колаборацію та Голокост в окупованій Україні.

Ця подія є частиною програми "Місто і травма: розмови у рік Лема", що організована Центром міської історії та Café philosophique Lviv у Львові в рамках відзначення 100-річчя Станіслава Лема та у співпраці з Львівською міською радою та видавництвом Човен.

  • img

  • img

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Погром у Львові 1941 / Holocaust History Archive