Станіслав Лем і кіно. Вічне непорозуміння людини і невідомого

Станіслав Лем і кіно. Вічне непорозуміння людини і невідомого

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Ярослав Підгора-Гвяздовський

кінокритик

14.9.2021, 18:30

Конференц-зал Центру міської історії

Як кожний письменник-фантаст Станіслав Лем намагався вийти за межі відомого, щоб відчути, побачити – пізнати – невідоме. І часом йому це вдавалося. В літературі, але не в кіно. Було зроблено близько 40 екранізацій творів Лема, але існує думка, що жодна не наблизилася до того, що пізнав Лем і його читачі. Чому? Це спробує пояснити у своїй лекції кінокритик і фанат Станіслава Лема Ярослав Підгора-Гвяздовський.

Модераторка: Анастасія Холявка

Щоб взяти участь в події чи отримати лінк на онлайн-трансляцію, будь ласка, зареєструйтесь.

На Youtube-каналі Центру міської історії буде доступна трансляція.

post picture

Ярослав Підгора-Гвяздовський

кінокритик

Закінчив Інститут журналістики при Київському Державному університеті ім. Т. Г. Шевченка. Більше 25 років досвіду роботи в журналістській сфері. Опублікував понад 3 тисячі матеріалів у різних жанрах. Був в редактором відділу “Кіно” журналі “ШО”, головним редактором журналу “Кіно Дайджест”, шеф-редактором в українському представництві міжнародного журналу Total Film. Започаткував фестиваль “Тиждень кіновоскресіння Розстріляного відродження”. Працював прес-аташе в Державному агентстві України з питань кіно. Створив програму про кіно на телеканалі “Еспресо”. Брав участь у створенні Спілки кінокритиків України, фестивалю “Тиждень кінокритики”, а пізніше – у створенні премії Спілки кінокритиків “Кіноколо”. Член Спілки кінокритиків України, Української кіноакадемії, Спілки журналістів України.

Ця лекція завершує семінар "Станіслав Лем: травма і мистецтво" і є частиною програми "Місто і травма: розмови у рік Лема" організована Центром міської історії та Café philosophique Lviv у Львові в рамках відзначення 100-річчя Станіслава Лема та у співпраці з Львівською міською радою та видавництвом Човен.

  • img

  • img

  • img

  • img

  • img