Відкритість та європейськість Львова у контексті проблеми аутизму

Відкритість та європейськість Львова у контексті проблеми аутизму

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

25.12.2008

Центр міської історії, Львів

У дискусії щодо проблем аутизму у Львові взяли участь представники громадських організації та міських і обласних інституцій, які займаються освітою, охороною здоров’я та соціальним захистом, а також представники вищих закладів освіти, де діють кафедри соціальної роботи. Серед учасників були депутат Львівської обласної ради Левко Захарчишин, начальник управління соціального захисту міста Наталія Федорович, головний спеціаліст Управління охорони здоров’я м.Львова Богдан Остальський, голова правління БФ "Контакт" Галина Кирчів-Грицай, голова Товариства Лева Андрій Нечипорук, Голова правління БГО "Своє право" Олесь Ільків, радник міського голови Львова, Почесний Консул Королівства Нідерланди Богдан Панькевич, адміністратор Шпиталю ім. Митр. А. Шептицького Дзвенислава Чайківська, директор школи-інтернату для дітей з важкими розладами мовлення Володимир Лозинський, о. Роман Тереховський з Храму Пресвятої Євхаристії, Андрій Школик з юридичного факультуту ЛНУ, зав. кафедрою фізичної реабілітації Університету фізичної культури Андрій Вовканич, викладач Педагогічного коледжу та УКУ Віра Корнят, викладач психології Інституту внутрішніх справ Олег Лозинський, начальник аналітично-інформаційного відділу Управління соціального захисту ЛМР Соломія Нарольська, начальник відділу громадського партнерства Юрій Лукашевський.

Основними питаннями круглого столу були, з одного боку, необхідність впровадження напрацювань країн ЄС, особливо досвіду Польщі та Великої Британії, у способах і шляхах розв’язання проблеми аутизму, а з іншого – потреба в координації діяльності різних інституцій, відповідальних за найрізноманітніші сфери суспільного життя, з якими нащодень доводиться контактувати особам з аутизмом, а також їхнім родинам. Особливу увагу було звернено на проблеми раннього виявлення аутизму, реабілітації, навчання, працевлаштування та соціальної адаптації. Учасники круглого столу підтримали ідею створення координаційної ради для комплексного підходу до вирішення проблеми аутизму у Львові. На одностайну думку присутніх, до такої структури повинні увійти представники органів державної влади та громадських організацій, що сприятиме інтенсифікації співпраці між ними та розбудові реального громадянського суспільства. Загалом, дії спрямовані на вирішення проблеми аутизму є складовою частиною зусиль, спрямованих на формування Львова як сучасного європейського міста, відкритого до задоволення потреб усіх його мешканців.

За результатами круглого столу 26 грудня 2008 р. відбулася прес-конференція у приміщенні великого сесійного залу Львівської міської ради, у які взяли участь Соломія Нарольська з Управління соціального захисту, Андрій Кирчів та Галина Кирчів-Грицай з БФ "Контакт" та координатор проекту "Коло Львова" Софія Дяк.

Круглий стіл організовано у рамках проекту "Коло Львова" у співпраці з представниками Благодійного фонду взаємодопомоги та захисту дітей з аутизмом "Контакт".