Довкола вулиці Староєврейської: повернення пам'яті про єврейську спадщину міста

Довкола вулиці Староєврейської: повернення пам'яті про єврейську спадщину міста

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

26.6.2008

Центр міської історії, Львів

Відбулася зустріч, присвячена темі єврейської спадщини у Львові, з особливим її обговоренням в контексті розвитку центру міста. Дискусія мала на меті витворення простору, в якому могли б зустрітися представники різних місцевих середовищ, зокрема наукові експерти, зацікавлені в питаннях історії єврейської спільноти, члени сучасної єврейської громади, а також представники міської ради та приватні інвестори, які займаються відповідно захистом та розвитком на території середньовічного єврейського кварталу в центрі Львова.

Дискусія швидко зосередилась навколо основного місця, що викликає чим раз більшу зацікавленість з боку інвесторів. Більше двадцяти гостей Центру взяли участь в обговоренні, включаючи голову департаменту з питань історичного середовища Львівської міської ради пані Лілію Онищенко, представника одного з інвесторів, який планує забудову в районі середньовічного єврейського кварталу, в тому числі на ділянці, що прилягає до синагоги "Золота Роза", пана Мейлаха Шейхета, представника єврейської спільноти міста Львова та пана Юрія Лукомського, археолога, який працює на цій території.

На зустрічі також були присутні письменники, художники та представники музеїв Львова. Питання розбудови дільниці "Золотої Рози" та прилеглої до неї земельної ділянки помітно переважало в обговореннях, відкриваючи проблеми, хвилювання та потенційні ризики, пов’язані з розвитком історичної місцевості, особливо тих районів, які були зруйновані під час останньої війни та Голокосту.

Під час жвавих дебатів круглий стіл також показав, що необхідно продовжувати проводити зустрічі та дискусії для забезпечення постійного обміну думками між представниками різних підходів та сфер інтересів. Центр планує організувати ще одну зустріч, присвячену проекту відкриття Музею єврейської культури у Львові (ініціатива Музею релігії).