Майбутнє з минулого: сприйняття на маргінесах

Майбутнє з минулого: сприйняття на маргінесах

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

10-12.9.2020

Львів (Україна) / Лінц (Австрія) / онлайн

Міжнародний фестиваль Ars Electronica від 1979 року об'єднує митців і науковців цілого світу, аби обговорити роль технологій у нашому житті сьогодні та їхні прояви в майбутньому. Цього року  в межах програми фестивалю пропонує тему "У Садах Кеплера. Глобальна мандрівка у пошуках нового світу".

З 10 до 12 вересня у "саду" Центру міської історії – "Майбутнє з минулого: сприйняття на маргінесах" (Future from the past: imaginations on the margins) – розмовлятимемо про аматорське кіно та майстра, який витягує невидиму форму з матеріального; про медіа-любителя з околиць Львова, який працює на межі кіноаматорства та відео-арту; помандруємо до Центру космічних досліджень та зв'язку.

"Майбутнє з минулого" пропонує  увазі маловідомі сюжети про пізньорадянських медіа-аматорів та периферійну інфраструктуру для космічних досліджень. Сьогодні соціалізм може видаватися частиною минулого і величезні інфраструктурні об'єкти (наприклад, астрономічні обсерваторії), збудовані у період змагання соціалістичного і капіталістичного бачення майбутнього, також стали пам'ятниками минулого. Ці пам'ятки показують прагнення людини добратися і завоювати космос, але, водночас, і нездатність утримати земне теперішнє. Львівщина, яка сьогодні розташована у найзахіднішій частині України, протягом тривалого часу була частиною різних держав та імперій. У ХХ столітті була частиною Габсбурзької імперії, входила до складу Другої Речі Посполитої, потім до Радянського Союзу і нарешті стала частиною України.

Львів (колишній Lwów або Lemberg) перетворили на велике радянське промислове місто, а багато мешканців навколишніх регіонів перебралися до нього будувати соціалістичну міську сучасність. Так змінилося населення цього регіону, а кількість залучених до сільського господарства зменшилася з 5 мільйонів осіб у 1939 році до 800 тисяч у кінці 1960-х. Коли ти ставав містянином, то отримував у місті квартиру і роботу, а села залишалися покинуті на старих людей. Водночас, під час Холодної війни радянська влада будувала навколо цих, часто занепалих сіл величезні інфраструктурні об'єкти оборонного і космічного характеру. Цей зв'язок між занепалими селами / природою на Львівщині і об'єктами радянських космічних досліджень, які самі по собі нагадують археологічні об'єкти, і надихнули нашу ідею для саду. Як би це іронічно не виглядало, але радянська імперія, яка керувала цим регіоном, змогла збудувати універсальне соціалістичне майбутнє, а важливі об’єкти цього "майбутнього з минулого" стоять посеред теперішнього закинутого сільського життя.

У межах програми заплановано три події. Кожну з них можна буде переглянути онлайн, а у Львові відвідати особисто.

Для участі в події оффлайн потрібно зареєструватись.

Робоча мова всіх подій – англійська.

Ars Electronica 2020

Цьогорічний фестиваль – це подорож для вимірювання “нового” світу та подорож “Садами Кеплера”, які знаходяться в Лінці в кампусі JKU та в 120 інших місцях по всьому світу. Метою подорожі є бажання обговорити важливі питання сучасності, зокрема, спричинені кризою Covid-19. Як криза формує та змінює нас як особистостей, як суспільство, так і як ЛЮДСТВО? У фокусі цьогорічного фестивалю дві напруги: АВТОНОМІЯ ТА ДЕМОКРАТІЯ, а також ТЕХНОЛОГІЯ ТА ЕКОЛОГІЯ.

Організатори:

Ars Electronica

Центр міської історії

За підтримки Львівської міської ради

  • img

  • img

  • img