Дерево (і) життя

Дерево (і) життя

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

10.9.2020, 17:00

Центр міської історії / онлайн

Під час першої події програми "Майбутнє з минулого: сприйняття на маргінесах" ми переглянемо фільм "Дерево" та розмовлятимемо про аматорське кіно та майстра, який витягує невидиму форму з матеріального.

Фільм розповідає історію творчості майстра і його зв’язок з деревом, який витягує невидиму форму з матеріального. Акт творення людиною підпорядковується силі матерії, яка керує різьбярем, незалежно від нього визначаючи результат. Суб’єктивність природи також показана у фільмі через хімічні пошкодження – образи і пам’ять поглинаються і зникають у тумані. Що можна зробити з давно закинутим фільмом десь у глухому селі? Пошкоджена плівка у любительському клубі може стати важливою знахідкою та художнім твором, потрапивши до архіву. Під час фестивалю ми покажемо цей фільм у саду зникаючого села Лопушна, що під Львовом. Історія медіа-діалогу з деревом, врятована із забуття, від природного зникнення (природа як чинник), буде показана для дерев у саду у центрі села, яке також природно "випаровується" під впливом міської сучасності.

Стрічка "Дерево" віднайдена і спродюсована Міським медіаархівом Центру. В його основі лежить аматорський сюжет з 70-х років про народного майстра. Оригінальна 16 мм плівка була майже повністю знищена вапном, відтак природа і хімічні процеси залишили свій непоправний відбиток на зображенні. Автором первинного сюжету є фактично невідомий режисер-аматор Віктор Кизима з міста Благовіщенське (до 2016-го смт Ульянівка) у Кіровоградській області. Він був учасником кіностудії, що діяла при місцевому колгоспі. Віднайдена робота була заново переосмислена режисерами Олегом Чорним та Геннадієм Хмаруком в рамках програми [розархівування].

Учасники розмови:

  • Олександр Маханець, керівник Міського медіаархіву Центру міської історії
  • Наталя Отріщенко, соціологиня, керівниця проекту "Міські розповіді"
  • Богдан Шумилович, керівник програм публічної історії Центру міської історії

Подія буде транслюватись онлайн (відео нижче).

Щоб відвідати захід офлайн, просимо заповнити реєстраційну форму.

Робоча мова – англійська.

За підтримки Львівської міської ради

  • img

  • img

  • img