Майбутнє з минулого

Майбутнє з минулого

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

12.9.2020, 12:00

Центр міської історії / онлайн

Центр міської історії здійснив відеомандрівки до двох місць, які хоч і розташовані у сільській місцевості, але відображають міське сприйняття. Присутні помандрують до Центру космічних досліджень та зв'язку Національного центру управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України. Це підприємство розташоване поблизу села Сасів (Золочівський район) та було створене у 1974 році для організації прямих урядових каналів зв’язку і міжнародних телекомунікацій через супутниковий зв’язок міжнародної системи "Intelsat" (у рамках програми "Союз-Аполо"). З 1975 р. Центр космічних досліджень та зв’язку забезпечував міжнародний зв’язок та трансляцію для телеканалів на СРСР, Польщі, Угорщини, Чехословаччини, Східної Німеччини та інших країн. Другий об’єкт нашої подорожі – це Астрономічна обсерваторія ЛНУ імені Івана Франка, яка перебуває на межі зникнення через забудовників нерухомості (село Брюховичі). У 1940 році Астрономічна рада Академії наук СРСР вирішила збудувати заміську базу спостереження Львівської астрономічної обсерваторії. У 1950 році радянська влада обрала таке місце у селі Брюховичі, а 1957 року, за наказом Міністерства вищої освіти і Академії наук УРСР, Астрономічна обсерваторія облаштувала пункт оптичного спостереження за штучними супутниками Землі. Він проводив регулярні візуальні, фотографічні і фотометричні спостереження за супутниками.

Разом ми переглянемо відео з мандрівок, а після цього запрошуємо до розмови.

Учасники розмови:

  • Степан Апуневич, кандидат фізико-математичних наук, науковий співробітник у відділі релятивістської астрофізики і космології Астрономічної обсерваторії ЛНУ ім. І.Франка; розробник в ELEKS і EPAM Global
  • Тарас Назарук, керівник напрямку цифрової історії Центру
  • Богдан Шумилович, керівник програм публічної історії Центру

Подія буде транслюватись онлайн (відео нижче).

Щоб відвідати захід офлайн, просимо заповнити реєстраційну форму.

Робоча мова – англійська.

Цією подією ми завершуємо програму "Майбутнє з минулого: сприйняття на маргінесах", яка є частиною міжнародного фестивалю Ars Electronica 2020.

За підтримки Львівської міської ради

  • img

  • img

  • img