Відкриваючи Карпати

Відкриваючи Карпати

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Патріс Домбровскі

Гарвардський інститут україністики

18.3.2021, 18:30 (UTC +2, час за Києвом)

online / zoom / youtube

Запрошуємо на онлайн-лекцію Др. Патріс Домбровскі "Відкриваючи Карпати", яка відкриє програму подій "З міста до гір: виображення Карпат у культурі та мистецтві".

Що означає відкривати гори, які вже досить відомі, навіть заселені? Чому уявлення про гори та "володіння" ними були такими важливими для національних і державних проектів? Наприклад, чому у польському дискурсі важливим було бути "першовідкривачами" різних гірських хребтів у масивній системі карпатських гір — зрештою, їхній південний кордон сформувався у 19-20 століттях? Як вплинули ці конкретні зустрічі з горами на першовідкривачів, а також на самі гори та на корінне їхнє населення? У цій лекції Др. Домбровскі посилатиметься на свою майбутню книгу та відповість на ці та інші питання, які часто мають парадоксальну природу. Адже що манило фактичних жителів низин, поляків, і трохи менше українців, у царину природи, якою були Татри, Східні Карпати, і/або Бескиди? Ми побачимо, як вони зачарувалися тим, що вважали "своїми" верховинами, так як вони використовували ці гірські райони як місця, де можна було осмислити відповіді на нагальні питання того часу.

Подія буде проходити онлайн на платформі zoom. Щоб долучитись до обговорення, будь ласка, зареєструйтесь.

Також буде доступна онлайн трансляція на Youtube.

Лекція відбудеться англійською мовою. Буде забезпечений синхронний переклад на українську.

post picture

Др. Патріс Домбровскі

Викладала і працювала у Гарварді, Брауні, Масачусетському університеті в Амгерсті та у Віденському університеті. Вона член-кореспондент Гарвардського інституту україністики, член Ради директорів Польського інституту наук і мистецтв Америки (PIASA), і редакторка H-Poland. Історикиня Др Дабровскі є авторкою трьох книг: Commemorations and the Shaping of Modern Poland (2004) // “Вшанування і формування сучасної Польщі”, Poland: The First Thousand Years // “Польща: перші тисячу років” (2014; у м’якій палітурці, 2016), і The Carpathians: Discovering the Highlands of Poland and Ukraine // “Карпати: відкриваємо верховини Польщі і України” (у друці, осінь 2021).

Ця лекція є частиною програми "З міста до гір: виображення Карпат у культурі та мистецтві", що включає серію лекцій і міжнародну конференція організовану Центром міської історії (Україна) та Університетом Санкт-Галлена (Швейцарія).

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Учні Львівської середньої школи №4 під час туристичного походу, 1963. Колекція - Юрій Вдовенко // Міський медаархів Центру міської історії