Барони і селяни: неочевидні євреї у ментальному та фізичному просторах Карпат

Барони і селяни: неочевидні євреї у ментальному та фізичному просторах Карпат

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Владислава Москалець

Український католицький університет

21.4.2021, 18:30

online / zoom / youtube

Запрошуємо на онлайн-лекцію Др. Владислави Москалець "Барони і селяни: неочевидні євреї у ментальному та фізичному просторах Карпат", що продовжує програму подій "З міста до гір: виображення Карпат у культурі та мистецтві".

Євреї, як здебільшого міські мешканці, не одразу спадають на думку, коли думаємо про Карпати. Але, можливо, саме тому, коли придивляємося до цього регіону, то можемо зустріти євреїв, які видаються нам менш очевидними у своїх заняттях чи контактах з неєвреями. Ми дізнаємося про них від інших, наприклад, міжвоєнних репортерів, що їдуть писати і фотографувати незвичних євреїв, що працювали на землі і жили способом близьким до селянського в різних куточках Закарпаття та Прикарпаття. Схожим прикладом незвичної акультурації, хоча і в іншій суспільній групі, стала родина баронів Ґредлів, які були власниками палацу та мисливських угідь у містечку Сколе. Єврейська присутність у Карпатах стала частиною місцевого фольклору, що найвиразніше виявилося у легендах, пов’язаних з засновником хасидизму Баал-Шем Товом. Карпати проблематизують наше уявлення про функціонування євреїв у Галичині і спонукають ставити нові запитання про їхні контакти та взаємовпливи.

Подія буде проходити онлайн на платформі zoom. Щоб долучитись до обговорення, будь ласка, зареєструйтесь.

Також буде доступна онлайн трансляція на Youtube.

Робочі мови: українська та англійська. Буде забезпечений синхронний переклад.

post picture

Др. Владислава Москалець

Отримала диплом магістра (з відзнакою) на історичній програмі Українського католицького університету в 2011 році. В 2013-2017 році навчалася на спільній докторантській програмі УКУ та Інституту Юдаїстики Яґеллонського Університету (Краків), працюючи над дисертацією “Єврейські індустріальні еліти Дрогобича та Борислава, 1860-1900” (“Jewish industrial elites in Drohobych and Boryslav, 1860-1900”), наукові керівники проф. Ярослав Грицак, др. габ. Міхал Ґалас. Отримала диплом доктора гуманітарних наук в галузі історії в 2017 році, у Кракові.

Ця лекція є частиною програми "З міста до гір: виображення Карпат у культурі та мистецтві", що включає серію лекцій і міжнародну конференція організовану Центром міської історії (Україна) та Університетом Санкт-Галлена (Швейцарія).

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Палац баронів Гредель, 1930-ті. Колекція: Ігор Чудійович // Міський медіаархів Центру міської історії