Гори та смисли: виображаючи Карпати в українському радянському кіно 1960-х та 1970-х років

Гори та смисли: виображаючи Карпати в українському радянському кіно 1960-х та 1970-х років

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Джошуа Ферст

Університет Міссісіпі

3.6.2021, 18:30

online / zoom / youtube

Запрошуємо на онлайн-лекцію Др. Джошуа Ферста "Гори та смисли: виображаючи Карпати в українському радянському кіно 1960-х та 1970-х років", що продовжує програму подій "З міста до гір: виображення Карпат у культурі та мистецтві".

Лекція розповідає про інтерес до Карпат у 1960-1970-х роках в українському кінематографі з ширшим дискурсом "гір і смислу" як в Радянському союзі тих часів, так і у світовому націоналізмі першої половини ХХ століття. У цьому дискурсі гори є трансцендентальними просторами, просякнутими релігійними, національними і особистими смислами, і водночас просторами для торгівлі, туризму і масової культури. У лекції будуть проаналізовані перетини таких просторів у фільмі Тимофія Левчука "Помилка Оноре де Бальзака" і у фільмі Бориса Івченка "Анничка" (обидва 1968 р.), обидва про вигнанців, видатного французького письменника і російського партизана, відповідно, які знаходять трансцендентальне значення у "барвистій" карпатській природі і людях. У цьому викладі порівнюється образ гір з "Вертикалі" Бориса Дурова і Станіслава Говорухіна (1964), про групу одеситів, які мандрують на Кавказ, з образом Альп Лені Ріфеншталь у німецькому фільмі періоду пізньої Веймарської республіки від "Бергфільм" "Синє світло" (Das Blaue Licht, 1932).

Подія буде проходити онлайн на платформі zoom. Щоб долучитись до обговорення, будь ласка, зареєструйтесь.

Також буде доступна онлайн трансляція на Youtube.

Робочі мови: українська та англійська. Буде забезпечений синхронний переклад.

post picture

Др. Джошуа Ферст

Доцент історії Інституту Крофт міжнародних студій в Університеті Міссісіпі і спеціалізується на історії Росії та України у ХХ і ХХІ століттях. Він здобув свій ступінь Ph.D. з історії в Мічиганському університеті у 2008 р. Ферст опублікував статті на тему українського кіно, радянської кіносоціології і політики мелодрами. Його книга “Українське кіно: приналежність та ідентичність під час радянської відлиги” вийшла у грудні 2014 р., а продовження про “Тіні забутих предків” Параджанова з’явилося у 2016 р. Наступний його проєкт – це історія системи охорони здоров’я СРСР у 1960-1980 р.р.

Ця лекція є частиною програми "З міста до гір: виображення Карпат у культурі та мистецтві", що включає серію лекцій і міжнародну конференція організовану Центром міської історії (Україна) та Університетом Санкт-Галлена (Швейцарія).

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Україномовний постер до фільму "Анничка", 1968