Слайдень: приносьте, дивіться, оцифровуйте фотослайди

Слайдень: приносьте, дивіться, оцифровуйте фотослайди

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

9.9.2023; 12:00-17:00

виставковий зал Центру міської історії

Запрошуємо на День відкритих дверей та поділитись зафіксованими історіями на слайдах з власних родинних архівів. Ми пропонуємо усім охочим приносити свої слайди у Центр міської історії, щоб разом їх переглянути та поділитись персональною історією, але й також безкоштовно оцифрувати свої колекції та дізнатись, як дбати про слайди та правильно їх зберігати.

У багатьох родинах досі зберігаються слайди, однак техніки для перегляду вже немає. Позитивна плівка була популярна у 1960-1990 роках — з неї виготовляли художні та освітні діафільми й слайди, але також використовували для приватної зйомки. Проявлену плівку переглядали на діапроєкторах чи за допомогою діаскопів, що підсилювало яскравість кольорів зображень.

Перегляд приватних архівів об'єднує, тож приходьте з рідними та близькими. Заохочуємо приносити лише приватні слайди, які знімали ваші рідні у 1960-1990-их роках. Якщо ж у вас немає слайдів, то однаково запрошуємо на перегляд, щоб познайомитися з розповідями та історіями інших.

День відкритих дверей триватиме 9 вересня з 12:00 до 17:00 у Центрі міської історії. У виставковому залі Центру на вас чекатимуть фахівці Міського медіаархіву, та працюватиме кілька зон:

  • зона знайомства і консультацій, з якої почнеться ваш візит;
  • зона для оцифрування, де фахівець оцифрує частину слайдів — ви побачите, яку техніку можна використовувати, дізнаєтеся, як зберігати цифрові копії, після цього архівісти допоможуть вам описати ваші матеріали;
  • зона перегляду, де ви, ваші близькі та інші відвідувачі зможуть разом переглянути оригінальні слайди на проєкторі.

Цифровими копіями ви зможете поділитися з родиною та друзями, а також за бажанням передати цифрові копії до колекції Міського медіаархіву Центру міської історії.

Разом зі слайдами просимо взяти флешку або твердий диск, щоб записати цифрові копії.
У день події ми зможемо оцифрувати до 50 слайдів для кожного з учасників. Для зручності організації події заохочуємо попередньо зареєструватися за посиланням, якщо ви плануєте принести слайди.

Перегляд слайдів є частиною програми Днів європейської спадщини 2023.

Дні європейської спадщини

У 1991 році Рада Європи започаткувала European Heritage Days. Щороку, близько 50 країн, що приєдналися до Європейської культурної конвенції, святкують Дні європейської спадщини. Ця традиція покликана привернути увагу громадськості до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства.

Тринадцять років поспіль Львів долучається до проведення заходів у рамках всеєвропейської програми. Цьогорічні Дні європейської спадщини у Львові відбуватимуться 8-10 вересня, об’єднані темою “Жива спадщина”. Усі заходи в рамках Днів європейської спадщини є безкоштовними та базуються на ініціативі людей, яким небайдужа історія їхнього міста.

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: частина колекції фотослайдів Міського медіаархіву / Олександр Маханець