Єврейським всесвітом Умані

Єврейським всесвітом Умані

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

7 грудня 2019 / 12.00

вхід до Уманського заводу "Мегомметр"

Умань є глобальним містом, яке відоме на весь світ як важливе місце для хасидизму і тепер як найбільший паломницький центр хасидів в Європі. Але що ми знаємо про минуле єврейської громади міста крім цієї історії? Як з'явилися євреї в місті і чому вони були такими важливими для розвитку і процвітання приватного містечка Потоцьких? Якими були їхні традиції, щоденне життя в час, коли хасидська громада була лише невеличкою і зовсім невпливовою частиною громади? В який спосіб єврейська спільнота разом з іншими громадами творила багатокультурну міську мозаїку, яка залишилася в обрисах будинків, вулиць, у спогадах і пам’яті міста. Як і чому так трагічно обірвалося життя євреїв Умані в час Другої світової війни? Які пам’ятки багатої єврейської спадщини збереглися в місті і про що вони нам говорять?

Ми запрошуємо вас в захоплюючу подорож єврейським світом Умані, який зараз мало видимий в публічному просторі міста, але є мовчазним свідком бурхливого багатокультурного і одночасно трагічного минулого міста.

Тривалість 1,5 години. Екскурсія безкоштовна

Екскурсоводка:

Олена Андронатій

екскурсоводка, дослідниця історії євреїв Галичини, учасниця та організатор експедицій в Україні та Польщі для опису залишків єврейських цвинтарів, викладачка єврейської історії та традиції в міжнародних проектах для підлітків, учасниця команди розробників матеріалів для гідів зі складних тем минулого міст Львова та Умані в проекті “ReHERIT”, розробниця екскурсії єврейською Уманню.

Екскурсія "Єврейським всесвітом Умані" відбудеться в межах проекту "ReHERIT: спільна відповідальність за спільну спадщину", організованого Центром міської історії.

  • img

  • img