ReHERIT спільна відповідальність за спільну спадщину

ReHERIT

ReHERIT – це проєкт переосмислення, актуалізації та розвитку потенціалу матеріальної та нематеріальної культурної спадщини в Україні. Основна георграфія проекту - Львів та Умань, а також команда долучатиме до роботи з культурною спадщиною низку інших міст з Центральної та Західної України. Передусім, для підвищення спроможності управління культурною спадщиною на місцевому рівні, буде проведено кілька тренінгів та оголошено конкурс міні-грантів.

Основною діяльністю у Львові є реалізація другої частини проекту "Простір Синагог". Місце зруйнованої Великої міської синагоги сьогодні є непомітним в публічному просторі міста. Втім, консервація фундаменту з маркуванням зробить це місце видимим та дозволить залучити до діалогу різних учасників.

Разом з тим команда проекту працює над формуванням розуміння спільної відповідальності за спільну спадщину через роботу з гідами, освітянами, заінтересованими сторонами. Також команда провела соціологічні дослідження про те, як мешканці сприймають культурну спадщину, підготувала аналітичні дослідження та рекомендації по роботі з культурною спадщиною.

В Умані команда працює над формуванням Стратегії розвитку туризму та паломницької екосистеми, провела соціологічні дослідження, підготувала матеріали для вчителів та гідів, аналітичні дослідження та рекомендації по роботі з культурною спадщиною. Разом з тим, відбувається співпраця з вчителями, гідами, місцевими органами влади, громадськими організаціями та ініціативами з метою створення спільноти людей, які працюють з культурною спадщиною міста.

ReHERIT спільно реалізується Управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради, Центром міської історії, Лабораторією міського простору та Відділом культури Уманської міської ради.

ReHERIT реалізується за фінансового сприяння Європейського Союзу з 2018 по 2021 рік.

  • img

  • img