Місто Лема: простори травм та (не)пам'яті

Місто Лема: простори травм та (не)пам'яті

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

9.10.2021, 13:00

Стартову точку повідомимо після реєстрації

Запрошуємо на міську прогулянку Інни Золотар "Місто Лема: простори травм та (не)пам'яті".

Львів святкує століття Станіслава Лема численними та різноманітними подіями. Головним лейтмотивом більшості розмов навколо біографії письменника є право міста на Лема. І всі старання з присвоєння світової слави Лема часто відсувають в тінь важливе питання: чому Лем, попри всі можливості, ніколи фізично не повернувся до міста, в якому народився, вчився, сформувався, і приналежність до якого відстоював ціле своє життя?

Міська прогулянка "Місто Лема: простори травм та (не)пам'яті" — це про пошук відповідей на це питання у львівському просторі, про шрами міста, про травми Лема, як відображення історії ХХ століття, про натяки історії в міському просторі та про те, як (не)повернення Лема може допомогти сучасним львів'янам зустрітись з (не)пам'яттю та вибудовувати стосунки з містом, спираючись на досвід попередніх поколінь.

Щоб взяти участь в події, будь ласка, зареєструйтесь.

post picture

Інна Золотар

Гідеса по Львову та області. Основне зацікавлення — “перехресні стежки” різних груп та суспільств Галичини, їх (не)видимість в просторі, а також історія конфліктів різних спільнот.

Ця прогулянка є частиною програми "Місто і травма: розмови у рік Лема", що організована Центром міської історії та Café philosophique Lviv у Львові в рамках відзначення 100-річчя Станіслава Лема та у співпраці з Львівською міською радою та видавництвом Човен.

  • img

  • img

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Клаудія Ердгайм // Міський медіаархів Центру міської історії