Екскурсії єврейським кварталом

Екскурсії єврейським кварталом

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

9  червня, 7 липня, 4 серпня 2019 / 14.00

вхід до Музею-Арсенал

Запрошуємо всіх охочих дізнатися більше про єврейську дільницю та її мешканців через історію будівель, просторів, людей, через різні особисті історії, спогади та пам’яті.  відбуватимуться в літній період один раз на місяць в неділю.

Перша письмова згадка про львівську єврейську дільницю у середмісті відноситься до 1383 року. З одного боку, вона була частиною міського організму, а з іншого – замкненим і самодостатнім мікросвітом всередині великого, іншого під етнічним та релігійним оглядом світу. У дільниці діяли синагоги, миква (ритуальна лазня), різня (місце ритуального забою птиці і тварин), шпиталь, інші благодійні й освітні інституції. Це було місцем як традиційної громади далекого середньовіччя, так і модерних єврейських середовищ від кінця XIX до Другої світової війни та Голокосту. Частина будинків, у яких містилися інституції, важливі для культурного та суспільного життя єврейської громади, стоїть тут і досі, частина – знищена під час Другої світової війни нацистами. Пам'ять про цей квартал залишилася у архівних документах, спогадах, і переказах.

Тривалість 1 година, мова - українська. Екскурсії безкоштовні.

Екскурсоводка:

Ольга Лідовська

керівниця музею Слідами галицьких євреїв, методистка неформальної єврейської освіти, історикиня та краєзнавиця.


Ця серія щомісячних прогулянок навколо єврейського кварталу підготована на основі матеріалів для гідів, розробленої Центром міської історії в рамках  проекту "ReHERIT". Ці екскурсії покликані актуалізувати єврейську спадщину Львова та привернути увагу містян та гостей до меморіального комплексу "Простір синагог" і реалізації його другої частини - адаптивного збереження та маркування Великої синагоги, яка була знищена нацистами під час Другої світової війни.

Проект "ReHERIT: спільна відповідальність за спільну спадщину" фінансується Європейським Союзом

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Вулиця Староєврейська. 1900-1914. Колекція Ігоря Котлобулатова / Міський медіаархів