Консерватори пам'яток у міжвоєнному Львові

Консерватори пам'яток у міжвоєнному Львові

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

11.9.2022, 11:00

Щоосені команда Центру долучається та пропонує активності у межах Днів європейської спадщини. Цього року ми запрошуємо вас на міську прогулянку "Консерватори пам'яток у міжвоєнному Львові", яку проведе дослідниця Роксоляна Головата.

У жовтні 1921 року Львів приймав VI З’їзд консерваторів пам'яток. Оглянувши й заслухавши доповідь львівського консерватора Юзефа Пйотровського на місцях, Рада консерваторів ухвалила рішення про реставрацію більше десятка об'єктів у місті. Серед яких – Бернардинський монастир, Міський арсенал, Домініканський собор тощо.

Під час прогулянки ми частково відтворимо маршрут, яким Пйотровський водив своїх колег, й поговоримо про контексти консерваторських урядів міжвоєнної Польщі: про тяглість з Габсбурзького періоду, появу закону про охорону спадщини і як консерваторський процес проявлявся у просторі Львова.

post picture

Роксоляна Головата

Історична редакторка проєкту “Інтерактивний Львів”, дослідниця Центру міської історії, аспірантка в Українському католицькому університеті (Гуманітарний факультет) та Вроцлавському університеті (Інститут історії мистецтва). Наукові зацікавлення: урбаністика, перцепція простору, мистецькі мережі Львова та їхні прояви у публічному просторі міста.

Реєстрація на прогулянку на сторінці Днів європейської спадщини.

Цьогоріч тема Днів європейської спадщини звучить: "Стала спадщина: втрачене, збережене, відновлене". Упродовж 9-11 вересня відбуватимуться події, що стосуватимуться збереження культурної спадщини.

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Narodowe Archiwum Cyfrowe