Минуле, сьогодення і пам'ять: новий погляд на єврейський Львів

Минуле, сьогодення і пам'ять: новий погляд на єврейський Львів

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

5 серпня 2016

До Другої світової війни Львів був важливим центром єврейського культурного, релігійного і політичного життя. Письменники, поети, науковці і сатирики жили й працювали в цьому місті, творячи креативні середовища. Завдяки їхній спадщині, ми можемо використати нашу уяву, щоб повернутися назад у часі до складної мультикультурної реальності довоєнного Львова.

Під час нашої прогулянки, ми дослідили, пов'язані з єврейським життям, місця взаємодії й культурного обміну, а також трагічні сторінки історії львівського гетто та розглянемо різні способи вшанування єврейської історії у Львові. Повертаючись в минуле, учасники екскурсії пройшлись вулицями колишньої єврейської дільниці до будівлі Єврейського музею, відвідали меморіал львівського ґетто.

Словами відомого єврейського історика зі Львова – Маєра Балабана, студенти запрошували на прогулянку: "Читачу, зірви зі мною завісу, вирви в ангела забуття те, що для нашої історії є дорогим, не бійся ні крику буднього дня, ні суботньої тиші... Перейди зі мною цими вулицями, зайди в ці будинки, які сторіччями ховають стільки протиріч, стільки піднесених і низьких речей, віднови в своїй уяві те, чого сьогодні не існує..." (1909)

Для прогулянки було підготовано колекцію листівок, яка є також запрошенням поміркувати разом над можливостями й проблемами збереження єврейської спадщини для майбутніх поколінь львів'ян.

Авторами прогулянки стали учасники літньої школи "Єврейська історія, спільне минуле і спадщина: культура, міста, середовища": Агнєшка Вітковска-Крих (Польща), Агнєшка Кайчик (Польща), Еліна Кац (Україна), Вікторія Ликова (Україна), Міколуцкая Юліана (Білорусь), Олександр Пилипенко (Україна-Польща).

Прогулянка відбулася в рамках просвітницького проекту "Єврейські дні у Ратуші: Спільноти, середовища та держави у спірних містах ХХ століття".

"Єврейські дні" є публічною програмою для широкої громадськості і пов'язані з двома проектами Центру міської історії: літньою школою про єврейську історію і багатокультурне минуле, яка триває з 2010 року та ініціативою "Простір Синагог: єврейська історія, спільна спадщина та відповідальність" (у партнерстві з Львівською міською радою та Німецьким товариством міжнародної співпраці GIZ).

Зображення

Галерея: Ліза Кузнєцова