Фотографія змін - зміни в фотографії

Фотографія змін - зміни в фотографії

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

21.3.2017

80–90-і роки – період змін на всіх рівнях суспільно-політичного та культурного життя. Падіння "залізної завіси" спричинило "витік" інформації та доступ до нових знань, практик. Ці процеси не пройшли повз культуру та мистецтво. Від 80-х розпочинається період революційних змін у фотографії – у Харкові виникає напрямок "соціальний реалізм", який характеризується створенням прямих, критичних образів, зображення дійсності без прикрас та без впливу владної пропаганди. 90-ті роки через доступ до нових медіа (відеоарт, перформанс, тощо) формують нові експериментальні напрямки – живописці експериментують з відео, фотографією, колажами, фотографи – з перформансом. Синтез новітніх знань і традиційних практик стає основою для нового візуального мовлення в Україні.

На лекції було розглянуто головні тенденції та течії у фотографії 80–90-х років та проаналізовано їхній вплив на сучасну фотографію.

post picture

Катерина Радченко

кураторка, директорка Фестивалю Odessa//Batumi Photo Days, дослідниця фотографії, фотографиня. У 2009 році заснувала ГО “Мистецькі Мандри”, в межах діяльності якого проведено низку міжнародних та всеукраїнських арт-проектів. Кураторські проекти в Польщі, Франції, Німеччині, Естонії, Білорусії, Південній Кореї, Тайланді. Мистецькі стипендії/резиденції – Музей Фотографії (Сан Дієго, Штати), Гауде Полонія (Варшава, Польша), Villa Arson (Ніцца, Франція); вивчення кураторських практик в Швеції та Пінчук Арт Центр (Київ). Співпрацює в розробці нових проектів з Invisible Photography Asia та Фінським Музеєм Фотографії.

Подія відбулася в рамках лекційно-дискусійної програми "Культурний вимір 90-х".

Зображення

Верхнє: Андрій Горб

Галерея: Ірина Середа