Відкрита спадщина для відбудови: світовий досвід ревіталізації будівель

Відкрита спадщина для відбудови: світовий досвід ревіталізації будівель

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

23.1.2023, 18:30

zoom / online

Найкращий спосіб збереження спадщини — це її стале використання. Яким чином вдихнути нове життя у закинуті будівлі? Як знайти нову функцію для занепалих просторів? Які можливості фінансування таких процесів, окрім туристифікації та державних коштів? Як збалансувати інтереси громади і бізнесу у таких проектах? Що робити зі складною і "темною" спадщиною, чи має вона право на розвиток і майбутнє поза музейним форматом?

Запрошуємо на презентацію "Відкрита спадщина для відбудови: світовий досвід ревіталізації будівель".

Цією зустріччю ми підсумуємо проєкт "Спадщина для відновлення: найкращі практики та політики адаптації об'єктів спадщини", який ми реалізовували за підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe Institut.

У межах проєкту ми переклали з англійської на українську мову та опублічнили на сайті reherit.org матеріали політик та конкретних прикладів адаптації історичних будівель у країнах ЄС та Україні. Ці матеріали свого часу були розроблені у межах проєкту "Відкрита спадщина", підтриманого програмою ЄС "HORIZON2020".

До розмови долучаться дослідники спадщини:

  • Володимир Куліков, історик, Техаський університет в Остіні
  • Дора Мераї, історикиня мистецтва, археологиня

Модеруватиме зустріч дослідниця Ірина Склокіна, історикиня, Центр міської історії.

Зустріч відбудеться онлайн на платформі zoom. Для участі, будь ласка, зареєструйтесь.

Робочі мови — українська та англійська. Буде доступний синхронний переклад.

post picture

Володимир Куліков

Техаський університет в Остіні

Історик, гостьовий професор Техаського університету в Остіні, доцент Українського католицького університету. Спеціалізується на історії бізнесу Східної Європи, з особливим інтересом до історії великого бізнесу, індустріалізації, та корпоративної соціальної відповідальності.

post picture

Дора Мераї

Центрально-Європейський університет

Історикиня мистецтва та археологиня, постдокторантка Центрально-Європейського університету. Там же захистила докторську дисертацію з медієвістики, а зараз викладає та досліджує вивчення культурної спадщини. Її дослідження в різних проектах стосуються адаптивного повторного використання спадщини, з особливим фокусом на промислових об’єктах, проблемах періодизації в історії мистецтва та ролі матеріальної та візуальної культури в історії емоцій.

post picture

Ірина Склокіна

Центр міської історії

Історикиня, кандидатка історичних наук (2014), дослідниця Центру міської історії. Захистила кандидатську дисертацію про офіційну радянську політику пам’яті про нацистську окупацію України на прикладі Харківщини. Учасниця кількох колективних міжнародних проєктів, присвячених історичній пам’яті та культурній спадщині, зокрема “Регіон, нація та інше: iнтердисциплінарне та міжкультурне переосмислення України” та “OpenHeritage”.

Дякуємо за партнерство Бюро Спадщини та Управлінню охорони історичного середовища Львівської міської ради.

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Богдан Ємець