Спадщина для відновлення: кращі практики та політики адаптації об'єктів спадщини

Спадщина для відновлення: кращі практики та політики адаптації об'єктів спадщини

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

жовтень-грудень 2022

Нещодавно ми розпочали новий проєкт "Спадщина для відновлення: найкращі практики та політики адаптації об'єктів спадщини" за підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти 2022 Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe Institut.

У межах проєкту ми перекладаємо українською мовою масив аналітичних текстів про сприяння ревіталізації історичних будівель у країнах ЄС та Україні. Серед матеріалів приклади колишніх фабрик, палаци, житлові будинки, ринки, житлові дільниці, які свого часу перетворились на центри спільнот, творчості, нового виробництва та соціально-орієнтованого бізнесу. Ці матеріали були розроблені дослідниками та експертами менеджменту спадщини у межах із проєкту Open Heritage впродовж 2018-2022 років, і після перекладу будуть опубліковані на сайті reherit.org.ua.

Проєкт спрямований на сприяння ревіталізації культурної спадщини через її функціональне використання та повторне використання. Амбіція полягає у реструктуризації способу мислення про спадщину в Україні: від фокусу на збереженні — до адаптивного повторного використання, від фокусу на матеріальній тканині — до спадщини як процесу розбудови громади, від експертних технічних рішень — до інтеграції стейкхолдерів. Проєкт сприяє розширенню участі у міжнародних дискусіях з питань спадщини та налагодженню співпраці з практиками, які займаються успішними кейсами адаптивного повторного використання об'єктів спадщини. Ініціатива популяризує особливий тип такого підходу: це повторне використання під керівництвом громади з соціальними цілями, яке поважає цінності спадщини та екологічні аспекти.

Адаптивне повторне використання має стати ключем до післявоєнної відбудови України на основі спадщини, що розширить можливості місцевих громад та їхню прив'язаність до місця, сприятиме інклюзивності та різноманітності, а також допоможе зберегти людські історії та досвід минулого як фундаментальну основу для майбутнього сталого розвитку.

Дякуємо за партнерство Бюро Спадщини та Управлінню охорони історичного середовища Львівської міської ради.

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Панорама Знесіння, Львів // Колекція Володимира Румянцева // Міський медіаархів Центру міської історії