Марек Райхенштайн: лікар, що рятував мистецтво

Марек Райхенштайн: лікар, що рятував мистецтво

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Сергій Кравцов

Єврейський університет в Єрусалимі

15.10.2015, 16:00

Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького (вул. Стефаника, 3)

Лікар і дослідник у галузі гематології Марек Райхенштайн, серед усього іншого, був ще й колекціонером, а також бібліофілом та істориком мистецтва. Виходець з єврейської родини, що мешкала в передмісті, досягнув професійних вершин у медицині, набув визнання і незалежності. Це відкрило нові можливості для його захоплення – колекціонування мистецьких творів. Райхенштайн збирав як єврейське мистецтво, так і не-єврейське. Професійний підхід до всьго, чого він торкався, дозволив Райхенштайнові опрацювати іконографічну методику вивчення книжкової ілюстрації, яку високо цінували сучасники – історики мистецтва. З юдаїстичної збірки Райхенштайна, зокрема з колекції італійських шлюбних контрактів, виріс Музей львівської єврейської громади. А недавнє відкриття частини цієї збірки дає нам щасливу можливість повернути ім’я Марека Райхенштайна на ментальну карту Львова.

post picture

Сергій Кравцов

працює дослідником в Центрі єврейського митстецтва Єврейського університету в Єрусалимі. Здобув освіту архітектора у Львівській Політехніці. Отримав ступінь кандидата архіректури в Інституті теорії та історії архтектури в Москві (1993), з 1994 року живе і працює в Єрусалимі. Опублікував понад 60 статей з історії архітектури та містобудування, опрацював і співопрацював чотири книжки.

Подія відбулась у межах лекційної програми "Ктубот. Єврейські сімейні традиції і традиційні сім’ї".

Зображення

Верхнє: Сторінка з альбому фотографій збірки др. Райхенштайна, Teka "Н" (1926 р.), зі зображеннями ктуби з Модени (1771 р.), яка сьогодні зберігається в колекції ЛНГМ. Бібліотека Інституту народознавства НАН України, інв. № 10605