Патріархальний Матріархат: голова, шия та інші органи влади в традиційній українські сім’ї

Патріархальний Матріархат: голова, шия та інші органи влади в традиційній українські сім’ї

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

1.11.2015, 16:00

Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького (вул. Стефаника, 3)

Українську культуру прийнято називати матріархальною. Чоловіки і жінки, письменники і митці, журналісти і навіть науковці, а разом з ними – політики різних ідеологічних спрямувань і рівнів впевнено повторюють цю тезу. Перелік аргументів, що ними оперують численні прихильники ідеї матріархальності українців, було сформульовано знаними українськими істориками, етнографами і фольклористами ще на межі ХІХ-ХХ ст. З того часу мало хто наважувався поставити під сумнів і їхні оцінки, і народну мудрість: "Чоловік – голова, а жінка – шия: куди схоче, туди і поверне".

Оксана Кісь спробує критичніше подивитися на традиційні уявлення українців про шлюб, звичаї обрання шлюбного партнера і одруження, усталені практики сімейних стосунків, щоб показати подвійні стандарти, нерівності і спражню патріархальну сутність ґендерних відносин у селянській родині.

post picture

Оксана Кісь

історик та антрополог, головна редакторка сайту “Україна Модерна”, кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України. Наукові інтереси охоплюють жіночу історію, феміністську антропологію, усну історію та ґендерні перетворення у пост-соціалістичних країнах.

Подія відбудеться у межах лекційної програми "Ктубот. Єврейські сімейні традиції і традиційні сім’ї".