Інтелігенція у Львові після 1991-го: спроба культурно-антропологічного аналізу

Інтелігенція у Львові після 1991-го: спроба культурно-антропологічного аналізу

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Елеонора Нарвселіус

Центр європейських студій Лундського університету, Швеція

20.10. 2016

Центр міської історії, Львів

Розпад радянсько-комуністичної системи не лише супроводжувався масштабними трансформаціями політичної, соціальної та економічної сфер, але й докорінно змінив візії соціальних ієрархій та культурних координат. Зокрема, було підважено існування такої обтяженої "застарілим" ціннісно-ідеологічним підтекстом категорії, як інтелігенція.

Про те, як переосмислювалося це поняття у Львові, де воно довшій час наповнювалося різним змістом залежно від контексту і потреб його ужитку, яким є його історичне тло і на які теоретичні проблеми виводить його культурно-антропологічний аналіз йшлося у викладі Елеонори Нарвселіус.

post picture

Елеонора Нарвселіус

етнолог Центру європейських студій Лундського університету (Швеція). Вона є авторкою книги “Ukrainian Intelligentsia in Post-Soviet L’viv: Narratives, Identity and Power”. У сфері її наукових зацікавлень дослідження еліт, проблематика колективної пам’яті в Центрально-Східній Європі, дослідження культурної спадщини й комерціалізації історії. Серед недавніх публікацій Елеонори Нарвселіус статті “Волинь 1943–1944 рр. і довоєнна польськість в інтелектуальній полеміці Західної України” в інтернетному часописі “Україна модерна” та “Lviv and Chernivtsi: Two Memory Cultures at the Western Ukrainian Borderland” в журналі East/West: Journal of Ukrainian Studies, vol.I, no. 1, 2014 (в співавторстві з Нікласом Бернсандом).

Подія є частиною лекційно-дискусійної програми "Трансформації у Східній Європі: 27 років опісля".