Інтелігенція у Львові після 1991-го: спроба культурно-антропологічного аналізу

Інтелігенція у Львові після 1991-го: спроба культурно-антропологічного аналізу

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Елеонора Нарвселіус

Центр європейських студій Лундського університету, Швеція

20 жовтня 2016

Центр міської історії, Львів

Розпад радянсько-комуністичної системи не лише супроводжувався масштабними трансформаціями політичної, соціальної та економічної сфер, але й докорінно змінив візії соціальних ієрархій та культурних координат. Зокрема, було підважено існування такої обтяженої "застарілим" ціннісно-ідеологічним підтекстом категорії, як інтелігенція.

Про те, як переосмислювалося це поняття у Львові, де воно довшій час наповнювалося різним змістом залежно від контексту і потреб його ужитку, яким є його історичне тло і на які теоретичні проблеми виводить його культурно-антропологічний аналіз йшлося у викладі Елеонори Нарвселіус.

post picture

Елеонора Нарвселіус

етнолог Центру європейських студій Лундського університету (Швеція). Вона є авторкою книги “Ukrainian Intelligentsia in Post-Soviet L’viv: Narratives, Identity and Power”. У сфері її наукових зацікавлень дослідження еліт, проблематика колективної пам’яті в Центрально-Східній Європі, дослідження культурної спадщини й комерціалізації історії. Серед недавніх публікацій Елеонори Нарвселіус статті “Волинь 1943–1944 рр. і довоєнна польськість в інтелектуальній полеміці Західної України” в інтернетному часописі “Україна модерна” та “Lviv and Chernivtsi: Two Memory Cultures at the Western Ukrainian Borderland” в журналі East/West: Journal of Ukrainian Studies, vol.I, no. 1, 2014 (в співавторстві з Нікласом Бернсандом).

Подія є частиною лекційно-дискусійної програми "Трансформації у Східній Європі: 27 років опісля".