День домашнього кіно 2022

День домашнього кіно 2022

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

28.10.2022, 18:00

Конференц-зал Центру міської історії

Запрошуємо на День домашнього кіно 2022! Це відкритий показ аматорських фільмів та зйомок із приватних архівів. Подія щожовтня відбувається у цілому світі, щоб привернути увагу до важливості збереження приватних кіноархівів та аматорських фільмів. Під час показу переглянемо те, що вдалось зібрати і додати до колекції Міського медіаархіву Центру міської історії цього року, поспілкуємось з авторами та героями домашніх кінохронік, які поділяться своїми персональними спогадами та історіями.

Цьогоріч наше суспільство стало надзвичайно чутливим до розуміння і відчуття дому. Багато наших співгромадян змушені перебувати далеко від домівок: чи то боронячи на лінії фронту, чи то тікаючи у безпечні місця від жаху війни. Хтось втратив свій дім.

Коли триває війна, а міста і громадяни досі загрожені, складно говорити про домашнє кіно, яке асоціюються з безтурботним сімейним життям та святковими моментами. Водночас кіноплівки, які є носіями приватної пам'яті, можуть бути забутими або втраченими. Вони пов'язують із минулим та допомагають помістити приватні спогади в історичний контекст. Під час війни відчуття історичного моменту, від якого неможливо сховатися, робить багатьох уважнішими до минулого. З'являється нова оптика, яка дозволяє бачити кожного і кожну учасниками та свідками історії. Тому сьогодні неабияк важливо продовжувати зберігати приватні архіви та рефлексувати про наше місце та участь в історичному процесі. День домашнього кіно дає можливість побачити призабуті життєві досвіди та почути несподівані приватні спогади, які ховаються за яскравими кадрами.

post picture

Міжнародний день домашнього кіно

Свято аматорських фільмів і кіно, яке щорічно проводиться у жовтні у багатьох місцях світу. Заходи в цей день дають змогу окремим особам і сім’ям побачити і поділитися власними домашніми фільмами та історіями. Це шанс дізнатися, як і чому треба зберігати ці фільми і візуальну спадщину загалом. У Центрі міської історії День домашнього кіно відбувається регулярно з 2016 року та дає можливість поповнювати колекції Міського медіаархіву, а власникам приватних збірок побачити свої плівки знову після оцифрування.

Зображення

Верхнє: Графіка Людмили Сущені

Галерея: Богдан Ємець