Показ фільмів Ореста Бачмаги та розмова з автором

Показ фільмів Ореста Бачмаги та розмова з автором

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

29.9.2020, 18.30

Дворик Центру міської історії / онлайн

Запрошуємо на показ фільмів винахідника та кіноаматора Ореста Бачмаги та розмову з автором.

Орест Бачмага - це людина, яку cкладно охарактеризувати коротко. Він - творець у багатьох сенсах цього слова. Кіноаматор, художник, фотограф, поет і майстер, який намагається самотужки створювати речі, якими користується. Він народився і проживає у Винниках, значну частину свого життя працював фотографом та художником експозицій у Львівській картинній галереї. Захопившись зйомкою фільмів Орест Бачмага сам розробив 8мм кінокамеру, однак не завершив її через зміну формату кіноплівки на Super8. Також він змайстрував кілька модифікацій кінопроекторів з усіма деталями та інкорпорованим аудіо-блоком.

Попри те, що Орест Бачмага знімав свої фільми на піку популярності кіноаматорства в 1970-80-х рр., його роботи вирізняються уважністю природи, деталей навколишнього світу, а також технічною скрупульозністю. Власне природа і спостереження за її змінами є головною темою для автора. Водночас його захоплення технологією відкривають незвичний спосіб балансувати між живим світом та технікою. Фільми дають можливість Оресту Бачмазі показати свій спосіб взаємодії з навколишнім середовищем поміщаючи себе, або власний погляд у центр сюжету.

Перший фільм "Барви літа" Орест Бачмага знімав фактично впродовж цілого року, щоб зафіксувати життєві цикли флори та фауни, які відбуваються у саду поруч з його домом. До того ж у доробку автора є декілька комедійних робіт, а також короткі фільми так званого хвилинного жанру, які брали участь у конкурсах кіноаматорів.

Для озвучення своїх фільмів Орест Бачмага записував звуки природи та підбирав музику, яку сам слухав у той час. Спеціально до показу музиканти Регіна Железнякова (Regina Collage) та Павло Олефіренко (Pilikayu) написали новий саудтрек для неозвучених фільмів "Барви літа", "Пепе" та "Невидимка".

В рамках програми ми переглянемо короткий фільм "Портрет Ореста Бачмаги" (режисерка Ольга Поворозник) та фільми автора: "Барви літа", "Все це поки ще існує","Мої вихідні", "Пепе", "Невидимка", "Історія якої могло не бути", "Homo Sapiens", "Портрет".

Подія відбудеться в дворику Центру. Для участі, будь ласка, зареєструйтесь.

У зв’язку з карантином кількість відвідувачів обмежена.

Також буде доступна онлайн-трансляція

Висловлюємо подяку Львівській міській раді за підтримку проекту "8мм: приватні практики кіноаматорів у Львові та Україні" в рамках грантової підтримки проектів, скерованих на дослідження культури України, завдяки чому стала можлива ця подія.

  • img