Зцілюючи соціалістичне тіло: телевізор та

Зцілюючи соціалістичне тіло: телевізор та "людський фактор"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Богдан Шумилович

Центр міської історії

19.9.2023; 16:00

Бібліотека Центру міської історії

Під час міського семінару Богдан Шумилович представить короткий опис та структуру майбутньої книжки про телебачення УРСР. Ця історія не охоплює усі регіональні студії та їх відмінності і також не буде розповідатися лише з перспективи Києва. Натомість автор спробує поєднати історію львівського (чи ширше західноукраїнського) телебачення із більш загальною історією становлення українських медіа в контексті розвитку європейської уяви.

Цей проєкт розглядає українські медіа як інституції та інституалізовану уяву, фокусується на таких феноменах як культурна політика часів Холодної війни та фольклоризм як втілення національної політики в рамках соціалістичної імперії. Під час семінару ми ближче розглянемо феномен телевізійних передач Анатолія Кашпіровського, який став "телевізійним лікарем" завдяки українському телебаченню. Ці експерименти стали можливими в контексті політичної перебудови, яку ініціював Михаїл Горбачов і яка призвела до розпаду СРСР. Спробуємо разом поміркувати про те, чи лікувальні сеанси Кашпіровського були способом обману, колективної омани чи медіа експериментом? Як трактувати такі історичні факти і яке теоретичне пояснення вони можуть містити? Чи стали сеанси Кашпіровського індикатором перетворення телебачення на громадську сферу в УРСР, чи, можливо, таке припущення буде поспішним? Ці та інші питання ми будемо обговорювати під час семінару.

post picture

Др. Богдан Шумилович

Центр міської історії

Історик та історик мистецтва, в Центрі міської історії є керівником освітніх проєктів, читає лекції, розробляє тематичні виставки та веде власні дослідження. Основним фокусом його роботи є медіаісторія та історія телебачення у Центрально-Східній Європі та СРСР, а також міська креативність, медіамистецтво та візуальні дослідження (visual studies).

Семінар відбудеться у форматі робітні, на яку запрошені дослідники для обговорення наукових проєктів, досліджень, які перебувають на різних етапах розробки, а також завершених досліджень, які готуються до друку.

Участь в міському семінарі передбачає попереднє прочитання і обговорення тексту дослідника. Якщо ви хочете долучитись до семінару, будь ласка, напишіть на е-мейл Єлизавети Бобрової ([email protected]) і ми завчасно надішлемо вам матеріали.

Зображення

Верхнє: телеміст Київ — Москва, учасник у московській студії тримає склянку з окропом і не відчуває болю, будучи в трансі під впливом телепогляду Кашпіровського з Києва