Будуючи ідентичність – Калінінград і привласнення місця

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Джеймі Фріман

Університет Східної Англії, Норвіч

5 вересня 2018 / 16.00

Бібліотека Центру міської історії

У 1945 р. Червона Армія зайшла у Кенігсберг, запустивши процес його перетворення на радянське місто Калінінград. Через сімдесят років сучасний резонанс навколо теми сфери впливу Росії, а також нещодавня столітня річниця Жовтневої революції, сприяли поновленню інтересу до радянських студій. Та Калінінград залишається ще недостатньо дослідженим і практично невідомим поза вузьким колом фахівців. У своїй статті я критично розглядаю, як радянські маніпуляції публічним простором використовувалися у намаганнях полегшити складний перехід Східної Пруссії від Кенігсбергу до Калінінграду. Розвідка дещо відходить від сучасних підходів у цій галузі та аналізує реальні "просторові" аспекти цієї історії. Основне завдання – дослідити, як саме радянські містопланувальники бачили місто, яке "втілюється" його мешканцями – як вони мали би взаємодіяти, контактувати між собою та пересуватися у ньому – та продемонструвати, що саме такий спосіб був важливий у тому, що мав би символізувати забудований простір найзахіднішого рубежу Радянського Союзу.

Семінар відбувається у форматі робітні, на який запрошені дослідники для обговорення наукових проектів, досліджень, які знаходяться на різних етапах розробки, а також завершених досліджень, які готуються до друку.

Участь в міському семінарі передбачає попереднє прочитання і обговорення тексту дослідника. Якщо ви хочете долучитись до семінару, будь ласка, напишіть нам на е-мейл Ірини Склокіної (i.sklokina@lvivcenter.org) і ми завчасно надішлемо вам матеріали.