Джеймі Фріман

Джеймі Фріман

Університет Східної Англії, Норвіч, Великобританія


  • Тема дослідження:
    Будуючи ідентичність – Калінінград і привласнення місця
    Період:
    серпень-вересень 2018
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Джеймі  навчається на останньому курсі аспірантури для здобуття ступеню PhD з історії в Університеті Східної Англії, Норвіч, Великобританія. Його поточне дослідження "Будуючи ідентичність – Калінінград і привласнення місця" розглядає роль архітектури, мистецтва і матеріальної культури у формуванні підходу людей до розуміння і прив’язки до місця. Хоча його дисертація відштовхується від історії, вона використовує міждисциплінарний підхід і включає потужні елементи проектування, архітектури і візуального представлення.

Він був стипендіатом програми CHASE (Консорціуму гуманітарних наук, Південний Схід), стипендії AHRC для аспірантів, яка надається на основі академічної успішності на конкурсній основі, а також стипендії "UEA Leipzig Scholarship" з сучасної європейської історії.

Попри наукову роботу, Джеймі останнім часом працює науковим асистентом куратора на виставці "Радикальна Росія" у Сейнсберійському Центрі візуального мистецтва. Виставка протиставляє російське мистецтво і побут до і після Революції, а також демонструє, як усього за декілька років сформувався новий підхід у мистецтві, який уособлював єдність між письмовими роботами і візуальним мистецтвом.

Він прицільно бере участь в управлінні проектами у напрямку співпраці з іноземними колегами для створення міжінституційного та міждисциплінарного дослідницького колективу: Простір, Місце, Час. Цей колектив працює над тим, щоб координувати інноваційні міждисциплінарні проекти, які мають на меті досліджувати поняття простору, місця і часу з огляду на географічну міграцію та концептуальні кордони.

Під час свого перебування у Львові Джеймі працюватиме над удосконаленням своєї дисертації перед її остаточною здачею. Зокрема, він буде використовувати ресурси Центру міської історії, а також сучасні вказівники та інші маркери "ідентичності місця" – щоб здійснити порівняльний аналіз різних способів, у які пострадянські держави прагнули переосмислити "місце".