Історії Підзамча

Історії Підзамча

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

12.02.2018

У лютому 2018 року розпочинається ще одна мандрівка у минуле одного з найдавніших районів Львова. Провідниками у ній стануть люди, чиє життя тісно пов'язане з Підзамчем: мешканці та мешканки цієї дільниці, а також ті, чия професійна кар'єра будувалась на місцевих підприємствах.

"Розкажи історію" – це мистецько-дослідницький проект Артцентру "Фабрика Повидла," що відбуватиметься у декілька етапів. Проект має на меті віднайти та осмислити втрачені культурні коди Підзамче, а також зрозуміти особливості професійного життя людини в одному з колись найпотужніших промислових районів міста. У результаті планується створення мистецького продукту на основі усних оповідей жителів та жительок Підзамча, аби перенести їхні спогади про минуле у площину сьогодення.

Етап проведення інтерв'ю та опрацювання візуальних матеріалів реалізовується Артцентром "Фабрика повидла" разом з студентками програм соціології та культурології Українського католицького університету у лютому-березні 2018 року. В подальшому записи розмов будуть заархівовані в окрему колекцію і доступні для перегляду на сторінці проекту "Міські розповіді". Соціологічне консультування проекту здійснює Наталія Отріщенко.

А поки ведеться збір нових матеріалів, пропонуємо ознайомитися з інтерактивною мапою "Підзамче: місця і простори", що доступна на сторінці Інтерактивного Львова, віртуально прогулятися місцями літературного Підзамча, а також послухати колекцію "Пошуки дому у повоєнному Львові: досвід Підзамче," яка була створена у 2012 році.