Серія дискусійних семінарів/робітень 

Серія дискусійних семінарів/робітень "Львів/Lwów/Lemberg як міські простори: уявлення, досвіди, практики"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

жовтень 2013

З осені 2013 року Центр міської історії спільно з історичним факультетом Львівського національного університету імені Івана Франка розпочали серію дискусійних семінарів/робітень "Львів/Lwów/Lemberg як міські простори: уявлення, досвіди, практики". Проект має на меті об’єднати дослідників Львова з різних дисциплін і країн, сформувати інтердисциплінарне академічне середовище для продукування нових ідей і підходів у вивченні Львова.

Дослідницький проект "Львів/Lwów/Lemberg як міські простори: уявлення, досвіди, практики" реалізується у межах підготовки до міжнародної наукової конференції "Львів: місто – суспільство – культура". У 2014 році відбудеться дванадцята з черги конференція. Вона буде присвячена міському простору Львова у його реальних і символічних вимірах. Міський простір розуміється організаторами як складне і багаторівневе поняття, яке включає все, що формує та інтеґрує місто в цілість. Невід’ємною частиною формування міського простору є власні уявлення/відчуття мешканців міста, їх приватний досвід освоєння навколишнього світу.

Планується, що учасниками дискусійних семінарів будуть українські та зарубіжні дослідники - історики, філологи, соціологи, культурологи, політологи, мистецтвознавці, книгознавці. Представити своє дослідження можна буде як через запрошення, так і самостійне зголошення до участі в семінарі. Особлива увага буде приділена молодим ученим, які вже мають досвід роботи з джерельним матеріалом та ідеї щодо розгортання власних досліджень як у межах праці над дисертацією, так і підготовки до публікації статей чи монографій. Формат робітні дозволить критично осмислити методологічні підходи, що вже усталені в історіографії, та впровадити нові підходи і методи у дослідження міста як сконструйованої цілісності та культурного феномену.

Ініціатива проведення серії дискусійних семінарів, присвячених інтердисциплінарному дослідженню Львова, виникла на зустрічі львівських дослідників у травні 2013 року.

17 жовтня 2013 р. в Центрі міської історії відбувся перший семінар з серії "Львів/Lwów/Lemberg як міські простори: уявлення, досвіди, практики". Із презентацією свого дослідження виступила проф. Мар’яна Долинська на тему: "Простір міста і внутрішньоміські назви: спроба класифікації урбанонімів, як історичного джерела".

Організатори проекту:
Історичний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка
Центр міської історії Центрально-Східної Європи

За детальнішою інформацією щодо семінару просимо звертатися до к. іст. н. Мар’яна Мудрого, доцента кафедри новітньої історії України Львівського національного університету ім. Івана Франка за е-адресою [email protected] та/або заступника директора Центру міської історії др. Ірина Мацевко за е-адресою [email protected]

Зображення

Верхнє:  Трамвай на фоні "Віденської кав'ярні". Колекція Ігоря Котлобулатова / Міський медіаархів