Дні домашнього кіно 2023

Дні домашнього кіно 2023

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

26-27 жовтня 2023

До міжнародного Дня домашнього кіно у Міському медіаархіві пройдуть традиційні покази аматорських кінофільмів! День домашнього кіно у Центрі міської історії та програма оцифрування кіноплівок Міським медіаархівом — це можливість знову побачити недавнє минуле на рухомих зображеннях, подбати про їх збереження та поділитися власними історіями.

26 жовтня о 18:30 відбудеться показ фільмів Івана Кулицького (1923-2015). Його фільми – це гра, до якої автор залучав своїх доньок, дружину і цілу родину. Він перетворив медіа кіно на творчий процес, яким гуртував близьких. Ця гра включала не лише зйомки та розподіл ролей між учасниками, але й написання сценаріїв, створення мальованої анімації та навіть підписання контрактів із родичами на фільмування. До розмови долучиться дочка автора та учасниця його фільмів – Мирослава Кривдик.  

27 жовтня о 18:00 запрошуємо вас разом переглянути цьогорічні знахідки Міського медіаархіву, а також поспілкуватися з авторами та учасниками фільмів. Практика зйомок домашніх фільмів стала особливо популярною у 1960-х роках, коли портативні аматорські кінокамери, які дозволяли знімати на вузьку кіноплівку (8 мм, Супер 8, 16 мм) стали широкодоступними. Завдяки цій технології чимало людей, не маючи професійного стосунку до кінематографа, почали знімати власні фільми. 

День домашнього кіно

Це свято аматорських фільмів і кіно, яке щорічно проводиться у жовтні у багатьох місцях світу. Заходи в цей день дають можливість окремим особам і сім’ям побачити і поділитися своїми власними домашніми фільмами, побачити своїх сусідів і т.д. Це шанс, щоб дізнатися, чому треба піклуватися про ці фільми і дізнатися, як найкраще доглядати за ними.

 

Зображення

Верхнє: графіка Людмили Сущені