День домашнього кіно 2023

День домашнього кіно 2023

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

27.10.2023; 18:00

Конференц-зал Центру міської історії

Запрошуємо на цьогорічний Міжнародний день домашнього кіно, щоб спільно переглянути найновіші знахідки Міського медіаархіву, а також поспілкуватися з авторами та учасниками фільмів.

Щороку в жовтні у багатьох країнах та інституціях відбувається свято домашніх фільмів, щоб привернути увагу до цього частково призабутого жанру і наголосити на важливості збереження приватних кіноархівів. Практика зйомок домашніх фільмів стала особливо популярною у 1960-х роках, коли портативні аматорські кінокамери, які дозволяли знімати на вузьку кіноплівку (8 мм, Супер 8, 16 мм) стали широкодоступними. Завдяки цій технології чимало людей, не маючи професійного стосунку до кінематографа, почали знімати власні фільми. Чи то для приватних потреб, щоб зафіксувати важливі моменти життя, чи то заради розваги, або творчих експериментів. На сьогодні технологія аналогового кіно фактично застаріла, техніка аматорів вийшла з ладу, а давно небачені плівки з минулого припадають пилом у закутках помешкань.

День домашнього кіно у Центрі міської історії та програма оцифрування кіноплівок Міським медіаархівом — це можливість знову побачити недавнє минуле на рухомих зображеннях, подбати про їх збереження та поділитися власними історіями.

Цьогоріч День домашнього кіно у Центрі міської історії супроводжуватиметься ще однією подією. У четвер, 26 жовтня відбудеться показ аматорських фільмів Івана Кулицького.

Міжнародний день домашнього кіно

Це свято аматорських фільмів і кіно, яке щорічно проводиться у жовтні по всьому світу. Заходи в цей день дають можливість окремим особам і сім’ям побачити і поділитися своїми власними домашніми фільмами, побачити своїх сусідів і тощо. Це шанс дізнатися, чому треба піклуватися про ці фільми та як найкраще за ними доглядати.

Зображення

Верхнє: графіка Людмили Сущені

Галерея: Оля Климук